ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان

91 / 100

سدیم نیتریت، با کد 106544، یک ترکیب معدنی است که در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این ترکیب به صورت پودر کریستالی سفیدمایل به زرد و با فرمول NaNO2 شناخته می‌شود. مصارف این ماده عبارتند از:

 1. در صنایع غذایی به عنوان یک افزودنی جهت حفظ رنگ، طعم و عطر محصولات فرآوری شده مانند گوشت و سوسیس
 2. در صنایع نساجی به عنوان ماده اولیه برای رنگ‌آمیزی بافت‌های پارچه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد
 3. در صنایع شیمیایی به عنوان ماده اولیه در فرآیندهای تولید سایر ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان

سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان یک ترکیب معدنی بافرمول شیمیایی NaNO2 است. این ماده یک پودر کریستالی سفیدمایل به زرد است. که کاملا محلول در آب است. نیتریت سدیم یک ماده ی واسطه ی بسیار مفید برای تولید انواع ترکیبات آلی مانند داروها، رنگ ها و آفت کش ها است.

اما شهرت آن بیشتر به دلیل کاربرد آن به عنوان یک افزودنی به مواد غذایی (مانند گوشت فرآوری شده و (در بعضی از کشورها)در فرآورده های به دست آمده از ماهی ها) است.

سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان

مشخصات سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان

 • نام : سدیم نیتریت یا نیتریت سدیم
 • نام انگلیسی : Sodium nitrite
 • فرمول شیمیایی : NaNO2
 • CAS Nmber : 7632-00-0

نیتریت

کاربردهای سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان

شیمی صنعتی

کاربرد اصلی سدیم نیتریت کد 106544 برای تولید صنعتی ترکیبات آلی نیتروژن داراست.نیتریت سدیم یک عامل برای تبدیل آمین به ترکیبات دیازو است. که مواد واسطه ی کلیدی بسیاری از رنگ ها هستند.مانند رنگ های دیازو، ترکیبات نیتروزو، نیز از نیتریت تولیدمی شوند.این مواد در صنعت لاستیک کاربرد دارند.نیتریت سدیم همچنین دربسیاری از کاربردهای متالورژیکی برای فسفاته شدن ترکیبات استفاده می شود.نیتریت سدیم به عنوان یک مهار کننده خوردگی بسیار موثر مورد استفاده است به عنوان یک افزودنی در گریس های صنعتی کاربرد دارد.

صنایع دارویی

سدیم نیتریت کد 106544 در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی قرار دارد.زیرا این ماده یک داروی موثر برای رفع مسمومیت ایجاد شده با سیانید است .از ترکیب نیتریت سدیم با تیو سولفات سدیم در کاربردهای دارویی استفاده می شود.

افزودنی های غذایی

ازلحاظ تاریخی، نمک برای افزایش ماندگاری گوشت استفاده شده است. نمک افزوده شده به گوشت برای افزایش ماندگاری آن معمولا به رنگ قهوه ای یا خاکستری بود.هنگامی که نیتریت سدیم Sodium nitrite و نمک به گوشت اضافه می شود،گوشت رنگ قرمز و سپس رنگ صورتی ایجاد می کند. گوشت های خشک شده مثل ژامبون ، بیکن ، هات داگ و بولونیا  از این ترکیب بهره می برند .

در اوایل دهه 1900 استفاده ا افزودنی ها بدون مجوز رایج بود. این امر منجر به بدست آمدن اطلاعات بیشتر پیرامون استفاده از نیتریت سدیم به عنوان یک افزودنی در مواد غذایی شد. استاندارد کردن مقدار نیتریت سدیم موجود در غذاها برای بهینه کردن این افزودنی مورد نیاز بود.توانایی نیتریت سدیم برای افزایش ماندگاری فراورده های گوشتی باعث شد تا بتوان فراورده های گوشتی را در مدت زیادی ذخیره سازی کرد.

این درجایی بود که رنگ و طعم مطلوب در فراورده های گوشتی بهبود یافته بود. دانشمندانی که در صنایع مربوط به فراورده های گوشتی مشغول به فعالیت بودند، این باور را داشتند. که نیتریت سلامت مواد غذایی را بهبود می بخشد. تاثیر این ماده شیمیایی بر فراورده های گوشتی درقالب موضوعات زیر بررسی شده اند.

رنگ و طعم

ظاهر و طعم گوشت جزء مهمی از قواعد فروش فراورده های حاصل از گوشت است.نیتریت سدیم عامل پدید آورنده ی رنگ قرمز (یا رنگ سایه صورتی )مطلوب گوشت است. نیتریت بسیار کمی برای ایجاد این تغییر رنگ مورد نیاز است. گزارش شده است که برای ایجاد این تغییر رنگ مقدار نیتریت مورد نیاز بین 2 تا 14 قسمت در میلیون (PPm) است.با این حال، برای افزایش ماندگاری این تغییر رنگ ، به مقادیر بسیار بالاتری از مقدار بیان شده نیاز است.

مکانیسم واکنش این تغییر رنگ ،تشکیل عوامل نیتروسیلین ساز به وسیله ی نیتریت است.این عوامل نیتروسیلین ساز دارای توانایی از بین بردن نیتریک اسیدها هستند.نیتریت اکسیدها باعث تغییر رنگ گوشت می شوند.

مهار رشد میکروبی

سدیم نیتریت Sodium nitrite نقش مهمی در مهار رشد اسپورهای میکرو اورگانیسم کلوستریدیوم بوتولینوم در گوشت سرد دارد.مکانیسم این فعالیت ناشی از مهار عناصر آهن و گوگرد است. این عناصر برای متایولیسم انرژی میکرو ارگانیسم کلوستریدیوم بوتولینوم است. هرچند که، نیتریت سدیم برای کنترل رشد سایر عوامل یا بیماری زا دارای اثرات متفاوت است . اگرچه نحوه ی مهار شدن میکرو ارگانیسم ها به وسیله ی نیتریت سدیم به خوبی شناخته نشده است.اما اثربخشی آن بستگی به عوامل متعددی از جمله میزان نیتریت باقی مانده ، PHT غلت نمک، کنسانتره موجود در محصول و میزان آهن موجود در آن دارد.

بیشتر بخوانید : جهت مشاهده آنالیز محصول کلیک کنید .

کاربردهای صنعتی سدیم نیتریت: اثرات و اهمیت

سدیم نیتریت در صنایع مختلف به عنوان یک ماده شیمیایی اساسی استفاده می‌شود و اهمیت زیادی دارد. برخی از کاربردهای صنعتی این ترکیب عبارتند از:

 1. صنعت غذایی: در این صنعت، سدیم نیتریت به عنوان یک افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به‌ویژه در فرآورده‌های گوشتی مانند سوسیس و کالباس. استفاده از سدیم نیتریت به عنوان یک ماده نگهدارنده می‌تواند باعث حفظ رنگ، طعم و بافت محصولات گوشتی شود.
 2. صنایع نساجی: سدیم نیتریت به عنوان یک ماده رنگزای موثر در فرآیند رنگ‌آمیزی بافت‌های پارچه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. صنایع شیمیایی: این ترکیب در صنایع شیمیایی به عنوان ماده اولیه در تولید سایر ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهار اکسیداسیون چربی موجود در فراورده های حاصل از گوشت

سدیم نیتریت Sodium nitrite همچنین قادر است. تا سرعت اکسید شدن محصولات (لیپید موجود در محصولات )را به مقدار قابل توجه کاهش دهد.اکسیداسیون لیپید به عنوان یکی از ذلایل اصلی کاهش کیفیت فراورده های حاصل از گوشت (رطوبت و طعم ناخوشایند)محسوب می شود. مکانیزم اثر نیتریت سدیم به عنوان یک آنتی اکسیدان است. نیتریت با پروتئین های هم و یون های فلزی واکنش داده و رادیکال های آزاد را با اکسید نیتریت (یکی از محصولات جانبی تولید شده)خنثی می کند.

فرایند تولید سدیم نیتریت

تولید صنعتی سدیم نیتریت Sodium nitrite به وسیله ی یکی از دو فرایند، واکنش کاهش نمک های نیترات و یا اکسیداسیون اکسیدنیتروژن دارای درجات پایین تر انجام می شود.در یک روش ازنیترات سدیم ذوب شده به عنوان نمک کاهش یافته و از سرب به عنوان عامل اکسیدشونده استفاده می شود اما امروزه در یک روش مدرن تر از ضایعات آهن به عنوان عامل اکسید شونده برای انجام واکنش کاهش نیترات استفاده می شود.

یک روش معمول برای تولید سدیم نیتریت استفاده از واکنش عمومی اکسید نیتروژن در محلول آبی قلیایی با افزودن یک کاتالیست است.شرایط واکنش بستگی دارد به اینکه از اکسید نیتروژن باچه مرتبه ی اکسید شدگی استفاده شود و همچنین به اینکه چه ماده ای اکسیدکننده است.نیتریت سدیم با کاهش نمک های نیترات نیز تولیدمی شود. این کاهش باقرار گرفتن نمک های نیترات درمعرض حرارت،نور،تابش،یونیزه،فلزات،هیدروژن و الکترولیت انجام می شود.

ایمنی کار با سدیم نیتریت

هرچند که این مواد شیمیایی باعث جلوگیری از رشد باکتریها می شود، اما می تواند درمقادیر زیاد برای حیوانات و انسان ها سمی باشد.LD50 نیتریت سدیم درموشهای صحرایی 180 میلی گرم در کیلو گرم و LDL انسانی آن 71 میلی گرم در کیلو گرم است، به این معنی است که اگر یک فرد 65 کیلو گرمی حدود 4.6 گرم از نیتریت سدیم مصرف کند باعث مرگ او خواهد شد. همچنین طبق مطالعات انجام شده مصرف این ماده در دراز مدت باعث ایجاد تومورهای سرطانی می شود.

خرید سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان

قیمت – فروش سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان  می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت سدیم نیتریت کد 106544 مرک آلمان میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت