ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سدیم سیترات

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سدیم سیترات

image_pdfimage_print

سدیم سیترات فرمول شیمیایی Na3c6h5o7 دارد.گاهی اوقات به سادگی سدیم سیترات نامیده می شود. اگرچه سیترات سدیم می تواند به هر سه نمک سدیم استریک اشاره کند. دارای عطر و طعم شور ،و نرم و ترش است .

 • جرم مولی:2850.6 گرم در مول
 • فرمول : Na3c6h5o7
 • شناسه : تری سدیم سیترات تری سدیم ،2-هیدروکسی پروپان،1،2،3 کربوکسیلات
 • نقطه ذوب : 300درجه سانتی گراد
 • تراکم : 1.7 گرم درسانتی متر مربع
 • محلول :در آب
 • نام انگلیسی: Trisodium citrate
 • نام تجاری: سدیم سیترات
 • فرمول: Na3C6H5O7
 • شماره ثبت: 3-04-6132

 سدیم سیترات – فرمول شیمیایی

 سدیم سیترات فرمول شیمیایی این ماده Na3C6H5O7 است که گاهی به عنوان سدیم سیترات نامیده می شود. هرچند نمک سدیم اسیدسیتریک می تواند نام سدیم سیترات به خود بگیرد. این ماده دارای طعم شور و ترش است. این ماده می تواند همراه با اسیدسیتریک برای ایجاد بافرهای سازگار با محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.سیترات سدیم چیست و قیمت خرید و فروش و کاربردهایی دارد؟ این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها، خواص و کاربرد سیترات سدیم و موارد مصرف گوناگون آن است. همچنین اگر تصمیم به خرید سیترات سدیم دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش سیترات سدیم در بازار مواد شیمیایی می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان شیرین کننده مصنوعی سیترات سدیم در انتهای مقاله استفاده نمایید.

02

انحلال پذیری

این ماده درآب کاملا محلول است ولی در اتانول به طور کامل نامحلول می باشد. عمدتا به عنوان افزودنی موادغذایی استفاده می شود. دلیل استفاده از آن عطرو طعم دهی به غذا بوده. سدیم سیترات به عنوان یک طعم دهنده درانواع خاصی E331 نگهدارنده کاربرد دارد. این عنصردر نوشیدنی های آماده برای نوشیدن و مخلوط نوشیدنی ها استفاده می شود. وجود این ماده باعث عطروطعم ترش می شود. این ماده درخوراکی هایی مانند مخلوط ژلاتین ،بستنی ،ماست ،ترشی ،شیرینی ،پودرشیر ،پنیرهای فراوری شده و نوشابه های گازدار وجود دارد.

درتولید پنیر، این ماده می تواند به عنوان یک امو لسیفایر مورد استفاده قرار گیرد. این ماده به پنیر اجازه می دهد تا پنیر بدون تغییر ساختار ذوب شود.

بافر

این ماده باترکیب با یک اسیدضعیف ،می تواند تشکیل یک بافر دهد و به عنوان یک عامل بافر کننده یاتنظیم کننده اسیدی، را ایجاد کند ازاین بافر برای کنترل اسیدیته دربرخی از مواد مانند دسر ژلاتین استفاده می شود. این PH مقاومت دربرابر تغییرات محلول 5 گرم آن در 100 میلی لیتر آب در PH

جهت استعلام سریع قیمت این ماده آزمایشگاهی و صنعتی به دو روش تلفن مستقیم کارشناسان بازرگانی ارتباط برقرار کرده و یا از طریق کانال واتساپ فروش شرکت محصول درخواستی خود را به همراه مقدار آن ارسال و در کمترین زمان پاسخ استعلام را دریافت نمایید.

کاربرد در زمینه پزشکی

درسال 1914 دکتربلژیکی، دکترآلبرت هیستین ،و پزشک و پژوهشگر آرژانتینی ،لوئیس آگوت از سدیم سیترات به عنوان یک ماده ی ضد انعقاد خون استفاده کردند. ریچارد لوئیسون نیز غلظت بهینه ی  برای جلو گیری از انعقاد خون را در سال 1915 مشخص کرد. این ماده همچنین در لوله های جمع آوری خون  و برای افزایش ماندگاری خون در بانک خون استفاده می شود.

یون سیترات از طریق ایجادکمپلکس های سیترات باعث محلول ماندن کلسیم شده و مکانیسم لخته شدن خون را مختل می کند. به تازگی به عنوان یک عامل قفل کننده درخطوط همودیالیز به جای هپارین استفاده می شود. علت آن قدرت بیشتر به هپارین درجلوگیری از آلودگی های باکتریایی است. برای از بین بردن ناراحتی های بوجود آمده دراثر عفونت های دستگاه ادراری مانند سیستیت کاربرد دارد.

جرم گیری بویلرها

یک عامل موثر برای حذف رسوبات کربنات از دیگ های بخار است. این عملیات بدون توقف بویلرها انجام م شود. این ماده بدون آب می تواند حدود 36 ماه پس از تاریخ تولید در ظرف در بسته نگه داشته شود. روبت نسبی 50% و درجه حرارت دمای 10-30 درجه سانتی گراد مناسب ترین شرایط برای ذخیره سازی  است. نگهداری این ماده به فرم گرانول و درمحیط باز برای دوره طولانی مدت توصیه نمی شود. آزمایش های پایداری نشان داده است که تری سدیم سیترات بدون آب در ظروف نگهداری در بسته حداقل پنج سال از لحاظ شیمیایی پایدار است.

ایمنی

این محصول برای کاربردهای اشاره شده ایمن است ولی باید از استنشاق گرد و غبار آن ،تماس با چشم و تماس طولانی مدت با پوست خود داری کرد یا باید استفاده از وسایل حفاظتی مناسب هنگام کار با این ماده استفاده کرد. همچنین باید تمام اطلاعات ایمنی این ماده را قبل از کار باآن فرا گرفت.

قیمت فروش مواد شیمیایی مرک

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات نمایندگی مرک آلمان، سدیم سیترات می باشد. در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت سدیم سیترات میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت