ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سدیم سیترات

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سدیم سیترات

88 / 100

سدیم سیترات یک ترکیب شیمیایی بسیار مهم و حیاتی است که در صنایع مختلف و همچنین در زمینه‌های پزشکی و سلامتی به کار می‌رود. در این مقاله، به بررسی اهمیت و کاربردهای سدیم سیترات خواهیم پرداخت و اطلاعات جامعی ارائه خواهیم داد که به شما کمک می‌کند تا درک عمیق‌تری از این ترکیب بدست آورید.

سدیم سیترات یک نمک سدیمی از اسید سیتریک است که به صورت مسحور، پودر و یا کریستال‌های سفید رنگ موجود است. این ترکیب از طریق فرآیندهای شیمیایی مختلف، از جمله تعادل شیمیایی اسید سیتریک و سدیم هیدروکسید به دست می‌آید. سدیم سیترات به عنوان یک افزودنی غذایی، یک ماده شیمیایی درمانی و یا حتی یک ماده شیمیایی صنعتی، کاربردهای گسترده‌ای دارد.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

سدیم سیترات چیست؟

سدیم سیترات فرمول شیمیایی Na3c6h5o7 دارد. گاهی اوقات به سادگی سدیم سیترات نامیده می شود. اگرچه سیترات سدیم می تواند به هر سه نمک سدیم استریک اشاره کند. دارای عطر و طعم شور ،و نرم و ترش است .

 • جرم مولی:2850.6 گرم در مول
 • فرمول : Na3c6h5o7
 • شناسه : تری سدیم سیترات تری سدیم ،2-هیدروکسی پروپان،1،2،3 کربوکسیلات
 • نقطه ذوب : 300درجه سانتی گراد
 • تراکم : 1.7 گرم درسانتی متر مربع
 • محلول :در آب
 • نام انگلیسی: Trisodium citrate
 • نام تجاری: سدیم سیترات
 • فرمول: Na3C6H5O7
 • شماره ثبت: 3-04-6132

سدیم سیترات

فرمول شیمیایی سدیم سیترات 

 سدیم سیترات فرمول شیمیایی این ماده Na3C6H5O7 است که گاهی به عنوان سدیم سیترات نامیده می شود. هرچند نمک سدیم اسیدسیتریک می تواند نام سدیم سیترات به خود بگیرد. این ماده دارای طعم شور و ترش است. این ماده می تواند همراه با اسیدسیتریک برای ایجاد بافرهای سازگار با محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.

سیترات سدیم چیست و قیمت خرید و فروش و کاربردهایی دارد؟ این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی‌ها، خواص و کاربرد سیترات سدیم و موارد مصرف گوناگون آن است. همچنین اگر تصمیم به خرید سیترات سدیم دارید، برای آگاهی یافتن از قیمت خرید و فروش سیترات سدیم در بازار مواد شیمیایی می‌توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان شیرین کننده مصنوعی سیترات سدیم در انتهای مقاله استفاده نمایید.

انحلال پذیری

این ماده درآب کاملا محلول است ولی در اتانول به طور کامل نامحلول می باشد. عمدتا به عنوان افزودنی موادغذایی استفاده می شود. دلیل استفاده از آن عطرو طعم دهی به غذا بوده. سدیم سیترات به عنوان یک طعم دهنده درانواع خاصی E331 نگهدارنده کاربرد دارد. این عنصردر نوشیدنی های آماده برای نوشیدن و مخلوط نوشیدنی ها استفاده می شود. وجود این ماده باعث عطروطعم ترش می شود. این ماده درخوراکی هایی مانند مخلوط ژلاتین ،بستنی ،ماست ،ترشی ،شیرینی ،پودرشیر ،پنیرهای فراوری شده و نوشابه های گازدار وجود دارد.

درتولید پنیر، این ماده می تواند به عنوان یک امو لسیفایر مورد استفاده قرار گیرد. این ماده به پنیر اجازه می دهد تا پنیر بدون تغییر ساختار ذوب شود.

بافر

این ماده باترکیب با یک اسیدضعیف ،می تواند تشکیل یک بافر دهد و به عنوان یک عامل بافر کننده یاتنظیم کننده اسیدی، را ایجاد کند ازاین بافر برای کنترل اسیدیته دربرخی از مواد مانند دسر ژلاتین استفاده می شود. این PH مقاومت دربرابر تغییرات محلول 5 گرم آن در 100 میلی لیتر آب در PH

جهت استعلام سریع قیمت این ماده آزمایشگاهی و صنعتی به دو روش تلفن مستقیم کارشناسان بازرگانی ارتباط برقرار کرده و یا از طریق کانال واتساپ فروش شرکت محصول درخواستی خود را به همراه مقدار آن ارسال و در کمترین زمان پاسخ استعلام را دریافت نمایید.

کاربرد در زمینه پزشکی

درسال 1914 دکتربلژیکی، دکترآلبرت هیستین ،و پزشک و پژوهشگر آرژانتینی ،لوئیس آگوت از سدیم سیترات به عنوان یک ماده ی ضد انعقاد خون استفاده کردند. ریچارد لوئیسون نیز غلظت بهینه ی  برای جلو گیری از انعقاد خون را در سال 1915 مشخص کرد. این ماده همچنین در لوله های جمع آوری خون  و برای افزایش ماندگاری خون در بانک خون استفاده می شود.

یون سیترات از طریق ایجادکمپلکس های سیترات باعث محلول ماندن کلسیم شده و مکانیسم لخته شدن خون را مختل می کند. به تازگی به عنوان یک عامل قفل کننده درخطوط همودیالیز به جای هپارین استفاده می شود. علت آن قدرت بیشتر به هپارین درجلوگیری از آلودگی های باکتریایی است. برای از بین بردن ناراحتی های بوجود آمده دراثر عفونت های دستگاه ادراری مانند سیستیت کاربرد دارد.

سدیم سیترات

جرم گیری بویلرها

یک عامل موثر برای حذف رسوبات کربنات از دیگ های بخار است. این عملیات بدون توقف بویلرها انجام م شود. این ماده بدون آب می تواند حدود 36 ماه پس از تاریخ تولید در ظرف در بسته نگه داشته شود. روبت نسبی 50% و درجه حرارت دمای 10-30 درجه سانتی گراد مناسب ترین شرایط برای ذخیره سازی  است.

نگهداری این ماده به فرم گرانول و درمحیط باز برای دوره طولانی مدت توصیه نمی شود. آزمایش های پایداری نشان داده است که تری سدیم سیترات بدون آب در ظروف نگهداری در بسته حداقل پنج سال از لحاظ شیمیایی پایدار است.

ایمنی

این محصول برای کاربردهای اشاره شده ایمن است ولی باید از استنشاق گرد و غبار آن ،تماس با چشم و تماس طولانی مدت با پوست خود داری کرد یا باید استفاده از وسایل حفاظتی مناسب هنگام کار با این ماده استفاده کرد. همچنین باید تمام اطلاعات ایمنی این ماده را قبل از کار باآن فرا گرفت.

کاربردهای سدیم سیترات

 • در صنایع غذایی: سدیم سیترات به عنوان یک افزودنی غذایی بسیار مهم شناخته می‌شود. این ترکیب معمولاً به عنوان یک ماده افزودنی در فرآورده‌های غذایی مانند آبمیوه‌ها، نوشیدنی‌ها، محصولات پخته و منجمد، مربا و مارمالادها، کیک‌ها و شیرینی‌ها، سس‌ها و رنگ‌های غذایی استفاده می‌شود. این ترکیب به عنوان یک ماده اسیدی و افزودنی طعم، عملکرد بسیار مهمی در بهبود طعم و کیفیت محصولات غذایی دارد.
 • در صنایع دارویی: سدیم سیترات به عنوان یک ماده شیمیایی درمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب در بسیاری از داروهای دارای اثر ضد التهابی، ضد درد، ضد تب و حتی داروهای ضد اسید معده مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، سدیم سیترات به عنوان یک ماده حالتی و بازکننده از کلیه و مجاری ادراری در برخی از داروها نیز استفاده می‌شود.
 • در صنایع صابون و شوینده‌ها: این ترکیب به عنوان یک ماده شیمیایی در صنایع صابون‌سازی و تولید شوینده‌ها نیز کاربرد دارد. سدیم سیترات به عنوان یک افزودنی مهم، می‌تواند به خوبی با چربی‌ها و روغن‌ها واکنش نشان دهد و به تولید صابون‌ها و شوینده‌ها کمک کند.

خلاصه

سدیم سیترات به عنوان یک ترکیب شیمیایی حیاتی و چند منظوره، کاربردهای گسترده‌ای در صنایع مختلف دارد. از صنایع غذایی و دارویی تا صنایع شیمیایی و بهداشتی، این ترکیب اساسی به عنوان یک ماده افزودنی و درمانی بسیار ارزشمند محسوب می‌شود. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بهتر درک کنید که سدیم سیترات چگونه در مختلف صنایع و زمینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید سدیم سیترات

شرکت شیمی کهن نمایندگی مرک در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید سدیم سیترات با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

سدیم سیترات

قیمت – فروش سدیم سیترات

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سدیم سیترات می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت سدیم سیترات میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت