ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

دی سدیم فسفات

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

دی سدیم فسفات

88 / 100

دی‌ سدیم فسفات یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک افزودنی غذایی و همچنین در برخی از فرآیندهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب معمولاً به عنوان یک ماده امولسیفیه و یا تثبیت‌کننده در محصولات غذایی مانند آب‌نبات، پنیر، ماست، بیسکویت و غیره استفاده می‌شود. همچنین در برخی صنایع مانند تولید آب معدنی، صنایع آرایشی بهداشتی و پودرهای شستشوی لباس نیز از دی‌سدیم فسفات استفاده می‌شود.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

دی سدیم فسفات

نمک دی سدیم فسفات اسیدی است که به عنوان تثبیت کننده پروتیین، بافر، معلق کننده معادل 9/2 دارد و هر 12گرم آن در 100 PH وتسریع کننده مورد استفاده قرارمیگیرد. محلول یک درصدآن سی سی آب بادمای 25درجه سانتی گرادقابل حل است. دی سدیم فسفات با نام دیگر دی سدیم هیدروژن فسفات نیزشناخته می شود.

سدیم

 کاربردها دی سدیم فسفات

با اینکه عمده کاربرد دی سدیم فسفات درصنایع غذایی می باشد.اما درتهیه برخیازسرامیک های لعاب شیشه ای،لعاب کاری و نیز دردباغی چرم، صنایع نساجی، چاپ، شوینده ها، تصفیه آب بویلر و بافر سازی نیزاستفاده می شود. سدیم فسفات ها می توانندبه طیف وسیعی ازنمک های حاوی فسفات اشاره داشته باشند که ازاسید فسفریک حاصل می گردند.

این موادطی تحقیقات به دست آمده به عنوان افزودنی غذایی مجازشناخته شده اند.مونو، دی و تری نمونه هایی ازنمک های حاوی این ماده به شمارمی روند. یکی از رایج ترین افزودنی ها درخانواده فسفات ها است.

درمحصولاتی مانند ژله، پنیر و سایر محصولات فراوری شده یافت می شود. این ترکیب علاوه بر بهبود خواص بافت محصولات می تواندموجب افزایش ماندگاری آن نیز شود. خاصیت امولسیفایرس آن سبب استفاده این ترکیب درپنیر،محصولات گوشتی و سوپ های آماده شده است.

درکیک های آماده هم می توان این ماده را یافت ترکیب فوق می تواند کشش سطحی اجزای مایع ترکیبات غذایی راتحت تاثیرقرار دهد.این خاصیت موجب بهبود کلاته کنندگی وفومینگ محصولات می شود. سلامت استفاده ازاین ترکیب توسط سازمان غذاو داروی آمریکابه تایید رسیده است.

دی سدیم فسفات

خطرات دی سدیم فسفات

باید بدانیداین افزودنی درلیبل برخی موادخوراکی درج نمی شود.درنتیجه ممکن است آن رابیش از حدمجاز درمواد غذایی دریافت نمایید.افزایش زیاداین ماده می تواندسبب تجمع کلسیم دربدن شود و دربرخی از افرادی که مشکلات کلیوی دارند می تواندایجادمشکل نماید.یک راه جلوگیری ازاین مشکل مصرف نمودن به اندازه ویاعدم مصرف محصولات وغذاهای آماده می باشد.

چرا با اینکه فسفر ماده ای برای بدن است اما مصرف بیش از حد افزودنی های فسفر می تواند مضر باشد؟

 • فسفرماده معدنی است که به طور طبیعی درغذاهای سرشار از پروتئین مانند
 • لبنیات،ماهی،گوشت و تخم مرغ یافت می شود که بدن شما به آن نیاز دارد.تا کلیه ها،استخوان ها و ماهیچه ها به درستی کارکنند.
 • اما افزودنی های غذایی فسفربایدبه اندازه مصرف شوندتا مقدار آن دربدن شما همیشه به اندازه مجازقرار داشته باشد.
 • باید توجه داشته باشید بدن ما حدود 50تا60 درصد فسفر طبیعی را از طریق غذا هایی که میخوریم جذب می کند.
 • اما مصرف یک ماده افزودنی غذایی این میزان را به 90 درصد افزایش می دهد.

اثرات جانبی دی سدیم فسفات

استفاده از دی‌سدیم فسفات ممکن است به برخی اثرات جانبی منجر شود که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. اختلالات گوارشی: مصرف زیاد دی‌سدیم فسفات ممکن است باعث ایجاد مشکلات گوارشی مانند دل‌آزاری، اسهال یا یبوست شود.
 2. مشکلات کلیوی: مصرف بیش از حد دی‌سدیم فسفات می‌تواند بر روی عملکرد کلیه‌ها تأثیر بگذارد و مشکلات کلیوی ایجاد کند.
 3. افزایش فشار خون: مصرف زیاد دی‌سدیم فسفات ممکن است باعث افزایش فشار خون شود که می‌تواند منجر به مشکلات قلبی و عروقی شود.
 4. مشکلات سلامت استخوان: مصرف بیش از حد دی‌سدیم فسفات می‌تواند به کاهش جذب کلسیم در بدن و به علت رقابت با کلسیم، منجر به ضعف استخوان‌ها و افزایش خطر ابتلا به اوستئوپوروزیس (تخریب استخوان) شود.

فرآیند تولید دی سدیم فسفات

فرآیند تولید دی‌سدیم فسفات معمولاً شامل مراحل زیر می‌شود:

۱. تهیه مواد اولیه: مواد اولیه برای تولید دی‌سدیم فسفات شامل فسفر سنگ، سدیم هیدروکسید و اسید فسفریک می‌شوند که از منابع معدنی مختلف به دست می‌آیند.

۲. ترکیب مواد: در این مرحله، مواد اولیه به مقادیر مشخص و با دقت ترکیب می‌شوند. به طور معمول، فسفر سنگ با سدیم هیدروکسید ترکیب شده و سپس به آن اسید فسفریک اضافه می‌شود.

۳. تشکیل دی‌سدیم فسفات: پس از ترکیب مواد، فرآیند تشکیل دی‌سدیم فسفات از طریق واکنش شیمیایی انجام می‌شود. این واکنش معمولاً در شرایط خاصی از دما و فشار صورت می‌گیرد تا دی‌سدیم فسفات به شکل مناسب تولید شود.

۴. تصفیه و تهیه محصول: پس از اتمام واکنش شیمیایی، محلول حاصله تصفیه و از آن دی‌سدیم فسفات جدا می‌شود. سپس محصول نهایی به شکل پودر یا کریستال تهیه و بسته‌بندی می‌شود تا برای استفاده در صنایع مختلف آماده شود.

در هر مرحله از فرآیند تولید، کنترل کیفیت و اطمینان از استانداردهای بهداشتی و محیطی بسیار مهم است تا محصول نهایی دی‌سدیم فسفات با کیفیت مطلوب و ایمنی تولید شود.

خرید دی سدیم فسفات

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید دی سدیم فسفات  با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت – فروش دی سدیم فسفات

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش دی سدیم فسفات می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت دی سدیم فسفات میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت