ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

خطرات کار با اسید کلریدریک

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

خطرات کار با اسید کلریدریک

75 / 100

خطرات کار با اسید کلریدریک:  اسید ها به دو دسته اسید های قوی و ضعیف طبقه بندی می شوند. این ترکیبات در ساختار شیمیایی خود دارای هیدروژن بوده و PH آنها کمتر از 7 می باشد. این ماده یک اسید قوی بوده که خاصیت خورندگی بالایی داشته و به سبب کاربردهای گسترده در صنعت به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. کار با این ماده خطرات زیادی داشته که و در صورت بی احتیاطی و عدم رعایت موارد ایمنی می تواند سبب بروز سوختگی های جدی گردد. در ادامه خطرات اسید کلریدریک را بررسی خواهیم نمود.

شرکت شیمی کهن یکی از مراکز  فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی، آماده ارائه خدمات در حوزه  نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک آلمان و…  با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان بوده و شرکت شیمی کهن به عنوان نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران محصولات زیادی را  عرضه می کند.  جهت آگاهی از قیمت و خرید محصولات مرک آلمان می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

خطرات کار با اسید کلریدریک

همواره توصیه می شود پیش از شروع کار با هر ماده شیمیایی به خصوص اسید های قوی همچون اسیدکلریدریک ، برگه اطلاعات ایمنی (MSDS) آن را به دقت مطالعه نموده تا هنگام کار اشراف کامل نسبت به آن داشته باشید. این برگه معمولا توسط تولید کننده به همراه محصول ارائه می شود.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد که البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. شرکت شیمی کهن نمایندگی مواد شیمیایی در ایران را دارد. شما عزیزان جهت خرید و استعلام می توانید در صفحه فروشگاه محصولات را مشاهده و درخواست خود را به شماره های درج شده در وب سایت ارسال نمائید.

خطرات کار با اسید کلریدریکاثرات تماس با این ماده چیست؟خطرات کار با اسید کلریدریک

اثرات تماس با اسید مذکور به شرح زیر طبقه بندی می شود:

تماس با چشم :

از آنجایی که HCl دارای خاصیت خورندگی حتی روی سطوح فلزی می باشد. بدیهی است که تماس آن با چشم باعث بروز آسیب جدی و حتی کوری می شود. بنابراین بهتر است هنگام کار عینک مخصوص به چشم داشته باشید. در صورت تماس با چشم، لازم است به مدت پانزده دقیقه چشم را با آب شستشو دهید. به طوری که آب به چشم وارد و از آن خارج شود. اگر لنز دارید بهتر است آن را خارج نموده تا فرآیند شستشو به طور کامل انجام شود سپس نسبت به دریافت خدمات پزشکی اقدام نمایید.

تماس با پوست :

اگر در هنگام کار با این ماده از دستکش مخصوص استفاده نکنید ممکن است تماس آن باعث سوختگی گردد. همواره توصیه می شود در صورت تماس کوتاه و ریختن اتفاقی، سریعا پوست را با آب فراوان و صابون شستشو داده و محل را پاکسازی نمایید، همچنین از دست زدن به تجهیزات و البسه آلوده خودداری کنید.

استنشاق :

تنفس بخارات این ماده می تواند سبب تحریک سیستم تنفسی و آسیب به مجاری تنفسی گردد. بنابراین سعی کنید محلی که در آن مشغول به کار هستید دارای تهویه مناسب باشد. همچنین استفاده از ماسک را برای جلوگیری از آسیب احتمالی فراموش نکنید. در صورتی که برای مدت طولانی در معرض این ماده بوده و احساس سوزش در هنگام نفس کشیدن یا تنگی نفس دارید. سریعا به فضای باز رفته و در صورت حادشدن شرایط نسبت به تنفس با کپسول اکسیژن از طریق دریافت فوریت های پزشکی اقدام نمایید.

بلعیدن :خطرات کار با اسید کلریدریک

بلعیده شدن این اسید می تواند سبب آسیب های جدی به مجاری تنفسی و همچنین دستگاه گوارش از قبیل سوراخ شدن معده با انسداد خروجی آن شود. بنابراین در صورت بلعیدن فورا نسبت به دریافت خدمات پزشکی اقدام نمایید. به یاد داشته باشید مصدوم را مجبور به استفراغ نکنید همچنین ترجیحا مایعات به وی نخورانید.

نکات مهم در ذخیره و انبارداری :خطرات کار با اسید کلریدریک

با توجه به نکاتی که در خصوص خطرات اسید کلریدریک ذکر شد نکته مهم این است که این ماده باید در محفظه های در بسته، ترجیحا استیل ضد زنگ با روکش مقاوم در برابر خوردگی باشد. ظروف شیشه ای و یا محفظه های از جنس پلی اتیلن می توانند گزینه های مناسبی برای نگهداری ایمن باشند. همچنین خنک بودن محیط و تهویه مناسب نیز نقش کلیدی در انبار داری این ترکیب ایفا می کند.

نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک آلمان

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص محصولات نمایندگی مرک آلمان از جمله فروش مواد مرک آلمان است. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. برای دریافت محصولات بیشتر و استعلام سریع قیمت فروش محصولات مرک آلمان میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت از نمایندگی فروش مواد شیمیایی در تهران مطلع شوید  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت