ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

بنزوئیک اسید

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

بنزوئیک اسید

78 / 100

اسید بنزوئیک ، با فرمول شیمیایی C6H5COOH یا C7H6O2 d یک جامد کریستالی بی رنگ و نیز یک کربوکسیلیک اسید معطر است. این نام از صمغ بنزوئین استخراج شده است، که برای مدت طولانی تنها منبع شناخته شده آن بود. اسید بنزوئیک در بسیاری از گیاهان به طور طبیعی به وجود می آید و به عنوان یک واسطه در بیوسنتز بسیاری از سوخت و سازهای ثانویه موجودات زنده عمل می کند.نمک اسید بنزوئیک به عنوان نگهدارنده های مواد غذایی استفاده می شود و اسید بنزوئیک خوراک مهم برای سنتز صنعتی بسیاری از مواد آلی دیگراست. نمک ها و استرهای اسید بنزوئیک به عنوان بنزوات شناخته می شوند.

مشخصات ماده

[table id=60 /]

download 1 1

فرایند تولید  

اسید بنزوئیک به طور تجاری با با واکنش اکسیداسیون جزئی تولوئن با اکسیژن تولید می شود. این فرایند توسط نفتنات های کبالت یا منگنز کاتالیز می شود.اولین فرایند صنعتی تولید بنزوئیک اسید شامل واکنش بنزوتری کلرید(تری کلرو متیل بنزن) با هیدروکسیدکلسیم در آب بود.این فرایند با استفاده از نمک های آهن یا آهن کاتالیز می شد.سپس بنزوات کلسیم به اسیدبنزوئیک و اسید هیدروکلریک تبدیل می شود.این محصول حاوی مقادیر قابل توجهی از مشتقات کلرینه ی اسید بنزوئیک است. به همین دلیل، بنزوئیک اسید مصرفی برای انسان با تقطیر خشک صمغ بنزوین به دست می آمد.اسید بنزوئیک غذایی در حال حاضر به صورت مصنوعی تولید می شود.

سنتز در مقیاس آزمایشگاهی

 • اسیدبنزوئیک ماده ای ارزان قیمت بوده و به راحتی در دسترس است.
 • بنابراین سنتز آزمایشگاهی اسید بنزوئیک عمدتا برای اهداف آموزشی آن کاربرد دارد.

سنتز به وسیله ی هیدرولیز

 • مانند دیگر نیتریل ها و آمیدها، بنزونیتریل و بنزامید می توانند به اسید بنزوئیک یا نمک آن در شرایط اسیدی یا بازی هیدرولیز شوند.

سنتز با استفاده از معرف گرینیارد

 • برومو بنزن می تواند به وسیله واکنش کربوکسیل شدن به اسیدبنزوئیک تبدیل شود.
 • این سنتز یک تمرین مناسب برای دانشجویان برای انجام یک واکنش گرینیارد است.

اکسیداسیون ترکیبات بنزیل

 • الکل بنزیل و بنزیل کلرید و تقریبا تمام مشتقات بنزیل به راحتی به اسیدبنزوئیک اکسیدمی شود.

خالص سازی

 • اسیدبنزوئیک را می توان بااستفاده از تفاوت خاصیت انحلال پذیری آن در آب سرد و گرم خالص سازی کرد.
 • عدم وجود حلال های آلی برای کریستالیزاسیون باعث می شود.این آزمایش از لحاظ ایمنی بی خطر باشد.
 • بازده این فرایند معمولا به میزان 65% است.

کاربردهای اسید بنزوئیک

 • اسید بنزوئیک عمدتا در تولید فنول توسط واکنش اکسید شدن دی کربوکسیلات در دمای 300 تا 400 درجه سانتیگراد مصرف می شود.

             C6H5CO2H + 1/2 O2 > C6H5OH + CO2

 • دمای واکنش را می توان با اضافه کردن نمک های مس (ll) به عنوان کاتالیزور تا 200 درجه سانتیگراد کاهش داد.
 • فنول را می توان به سیکلوهگزانول تبدیل کرد که این ماده به عنوان مواد اولیه برای سنتز نایلون کاربرد دارد.
خوراک واحد تولید پلاستیسایزر
 • پلاستیسایزرهای بنزوات، مانند گلیکول، دی اتیلن گلیکول و استرهای تری اتیلن گلیکول،به وسیله ی واکنش ترانس استریفیکیشن متیل بنزوات با دیول به دست می آید.
خوراک واحد تولید و نگهدارنده های مشابه

اسیدبنزوئیک و نمک های آن به عنوان نگهدارنده ی مواد غذایی استفاده می شود.شماره های E  نشان دهنده ی مواد مذکور  E210-E211-E212-E213 می باشد.اسیدبنزوئیک باعث جلوگیری از رشد کپک، مخمر و بعضی از باکتری ها می شود. این ماده بطور مستقیم یا به صورت نمک سدیم ، پتاسیم یا کلسیم آن به مواد غذایی اضافه می شود. مکانیزم از بین بردن میکروب ها با جذب اسید بنزوئیک به سلول آغاز می شود.اگر Ph داخل سلول به 5 یا کمتر برسد، تخمیر بی هوازی گلوکز از طریق فسفوفروکتوکیناز به میزان 95% کاهش می یابد. بنابراین اثر بنزوئیک اسید و بنزوات به Ph غذا وابسته است.

مواد غذایی و نوشیدنی اسیدی مانند آب میوه (اسیدسیتریک) نوشابه های گاز دار (دی اکسیدکربن)، نوشابه های گازدار (اسیدفسفریک)،ترشی (سرکه) و یا سایر مواد غذایی دارای خاصیت اسیدی به وسیله ی اسیدبنزوئیک و بنزوات از خطر میکروب ها نگهداری می شوند.مقادیراستفاده معمول اسیدبنزوئیک به عنوان نگهدارنده در مواد غذایی بین 0.05-0.1% است. حداکثر میزان اسیدبنزوئیک مصرفی در غذاهای حاوی آن با قوانین غذایی محلی کنترل می شود. نگرانی هایی وجود دارد در مورد این که اسیدبنزوئیک و نمک های آن ممکن است با اسیداسکوربیک (ویتامینC) در برخی از نوشیدنی ها واکنش نشان دهند و مقادیر کمی از بنزن را تولید کنند. بنزن یک ماده شیمیایی سرطان زاست .

دارویی

اسیدبنزوئیک یکی از مواد تشکیل دهنده ی پماد وایت فیلد است که برای درمان بیماری های قارچی پوست از قبیلتینی، کرم حلقوی و نیز درمان پای ورزشکاران استفاده می شود. اسیدبنزوئیک به عنوان جزء اصلی صمغ بنزوئین،تنتور و حنا است که در طول تاریخ برای درمان بیماری های پوستی و استنشاقی کاربرد داشته است.اسیدبنزوئیک از اواخر قرن بیستم به عنوان یک ماده خلت آور ، ضد درد و ضد عفونی کننده استفاده می شود.

تولید -خطرات بنزوئیک اسید

از اسید بنزوئیک،به عنوان خوراک واحدهای صنعتی تولیدبنزوئیل کلراید استفاده می شود. بنزوئیل کلراید یک ماده مهم برای تولید تولید مشتقات مختلف بنزوئیک اسید مانند بنزیل بنزوات است. بنزیل بنزوات در طعم دهنده های مصنوعی و مواد دافع حشرات استفاده می شود.این ماده پس از تبدیل شدن به اسیدهیپوریک از بدن انسان ها دفع می شود.اسیدبنزوئیک توسط لیگازبوتیرات CoA به محصول واسظه ی بنزوئیل CoA متابولیزه می شود.N_ اسیل ترانسفر ازبه اسید هیپوریک متابولیزه می شود.بدن انسان ها تولوئن و اسیدبنزوئیک را متابولیزه می کنند که به عنوان اسید هیپوریک دفع می شود.

برای انسان،سازمان بهداشت جهانی ایمنی شیمیایی (IPCS) پیشنهاد می کند مصرف خوراکی بنزوئیک اسید به طور مشروط 5 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن در روز باشد. گربه ها نسبت به موش های صحرایی و موش های آزمایشگاهی دارای تحمل نسبتا کمتری نسبت به اسیدبنزوئیک و نمک های آن هستند.دوز مرگبار برای گربه ها می تواند تا300 میلی گرم برکیلو گرم وزن بدن آنها باشدLD50 خوراکی برای موش های صحرایی 3040 میلی گرم بر کیلوگرم است و برای موش های آزمایشگاهی 2626-2363 میلی گرم برکیلوگرم . در تایپه ،تایوان ، بررسی انجام شده در سال 2010 نشان داد که 30 درصد محصولات خشک و نیز ترشی ها ،حاوی اسیدبنزوئیک هستند.

قیمت – فروش بنزوئیک اسید

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) و اسیدبنزوئیک می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. . امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اسید بنزوئیک میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت