ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید هیدرو سولفید سدیم

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید هیدرو سولفید سدیم

85 / 100

اُکسید سولفوریک هیدروژن یا هیدروژن سولفید(اسید هیدرو سولفید سدیم)  نیز نامیده می‌شود، یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی H2S است. این ترکیب به صورت گاز در دمای معمول و فشار استاندارد وجود دارد. این گاز دارای بوی نامطبوعی است که معمولاً به عنوان بوی تخم‌مرغ فاسد یا بوی تخم‌مرغ گندیده شناخته می‌شود.

سدیم هیدروژن سولفید به عنوان یک ترکیب شیمیایی مهم به کاربردهای مختلفی در صنایع و فرایندهای شیمیایی از جمله تولید کاغذ، صنایع نساجی، تصفیه آب، و … دارد. از آنجا که این ترکیب در محیط‌های صنعتی و کارگاه‌های کارگاهی بکار می‌رود، لازم است که با احتیاط و توجه به مسائل بهداشتی و ایمنی مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

سدیم هیدروسولفید

سدیم هیدروسولفید یک ترکیب شیمیایی با فرمول NaHS است. این ترکیب محصول نیمه خنثی سازی سولفید هیدروژن با هیدروکسید سدیم است.NaHS  یک واکنش مفید برای سنتز ترکیبات آلی معدنی گوگرد است. گاهی اوقات به عنوان یک واکنش جامد اغلب به عنوان  محلول آبی.

اسید هیدروسولفیدسدیم

مشخصات اسید هیدرو سولفید سدیم

مشخصات اسید هیدرو سولفید سدیم  به شزح ذیل می باشد:

 1. پودر به رنگ سفید.
 2. فرمول شیمیایی سدیم سولفید Na2S است.
 3. دارای بوی ضعیف سولفور.
 4. دارای خطر آتش سوزی.
 5. محلول در آب و نا محلول در الکل.
 6. در 55 درجه سلسیوس ذوب می شود.
 7. به عنوان واسطه شیمیایی و کاتالیزگر و در فلوتاسیون کانه به کار می رود.نام دیگر آن سدیم دی تیونیت است.

Sodium hydrosulfideSodium hydrosulfide

تولید اسید هیدرو سولفید سدیم

این ماده به دو روش تولید می شود.در روش نخست: گرد روی، سدیم بی سولفید را در دمای اتاق می کاهد.

فرمول شیمیایی سدیم سولفید Na2S است.

2NaHSO3 + H2SO3 + Zn_ZnSO3 + Na2S2O4 + 2H2O :

محصول به دست آمده با شیر آهک واکنش داده تا هر مقدار اسید آزاد خنثی شود، از این طریق انحلال پذیری ZnSO3 کاهش یافته و با کاغذ صافی جدا می شود . برای جدا نمودن  Na2S2O4 . 2H2O هم از سدیم کلرید استفاده می گردد. بعد از جدا شدن با الکل، آبگیری و خشک می شود. بلورهای این ماده فقط در حالت خشک پایدارند.فرمول شیمیایی سولفیدNa2S .

کاربرد اسید هیدرو سولفید سدیم

هیدرو سولفید سدیم یکی از مهمترین مواد شیمیایی در صنایع رنگرزی و چاپ می باشد. هیدرو سولفید سدیم را می توان کاهنده بسیار قوی بشمار آورد که بر بسیاری از رنگینه ها مخصوصا رنگ های خمره ای موثر است و آنها را به شکل انحلال پذیر می کاهد. از این کاهنده در جدا کردن برخی رنگینه ها از پارچه و صابونها استفاده می شود.

 • یکی از مشکلات عمده این ترکیب عدم پایداری آن بود ولی بعدها این مشکل بر طرف شده و امکان ذخیره کردن این ترکیب به وجود آمد. در صنعت رنگرزی به این ماده هیدرو می گویند. در حال حاضر در صنعت خمیر چوب و کاغذ به جای روی از اسید هیدرو سولفید سدیم استفاده می کنند تا مقررات مربوط به عدم استفاده از روی را رعایت کرده باشند.
 • اسید هیدروسولفید سدیم، یا به اختصار NaHS، یک ترکیب شیمیایی معروف است که به دلیل کاربردهای صنعتی متنوع خود شناخته می‌شود. این ترکیب از ترکیب گاز هیدروژن سولفید (H2S) و محلول هیدروکسید سدیم (NaOH) تولید می‌شود که باعث تشکیل یک محلول بی رنگ یا زرد رنگ با بوی تخم‌مرغ فاسد می‌شود.

کاربردهای صنعتی

اسید هیدروسولفید سدیم به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صنعت نساجی، این ترکیب به عنوان یک عامل حیاتی در فرآیند رنگ‌بری و سفیدکردن پارچه‌ها استفاده می‌شود.

علاوه بر این، در صنعت کاغذ، NaHS برای حذف لیگنین در فرآیند پالایش خمیر استفاده می‌شود و در تولید محصولات کاغذی با کیفیت بالا موثر است. علاوه بر این، در صنعت معدن، این ترکیب به عنوان عامل شناوری عمل کرده و در استخراج مواد معدنی از معادن کمک می‌کند.

تأثیرات زیست‌محیطی

با وجود کاربردهای اسید هیدروسولفید سدیم، این ترکیب مخاطرات زیست‌محیطی و بهداشتی قابل توجهی را به همراه دارد. تماس با NaHS می‌تواند منجر به مشکلات تنفسی، تحریک پوست و حتی سوختگی شیمیایی شود. علاوه بر این، تخلیه آن به محیط‌های آبی می‌تواند باعث عدم تعادل اکولوژیک و سمیت محیطی شود و به طور منفی بر زندگی دریایی تأثیر بگذارد.

احتیاط‌های ایمنی

برای کاهش خطرات مرتبط با اسید هیدروسولفید سدیم، باید اقدامات ایمنی سختگیرانه اتخاذ شود. افرادی که در حال برخورد با NaHS هستند باید از تجهیزات محافظتی مناسبی مانند دستکش، عینک و ماسک تنفس استفاده کنند. علاوه بر این، این ترکیب باید در محیطی با واهمه‌گیری مناسب و دور از مواد غیرقابل ترکیب با آن مانند اسیدها و عوامل اکسیده نگهداری شود.

پودر سولفید سدیم

پودر سولفید سدیم یک ترکیب شیمیایی است که شامل سدیم و گروه سولفید (-S) می‌باشد.

خرید اسید هیدرو سولفید سدیم

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

شما می توانید جهت خرید اسید هیدرو سولفید سدیم  با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت سولفید سدیم 

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سولفید سدیم  می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت سولفید سدیم میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت