ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید فسفریک Phosphoric acid

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید فسفریک Phosphoric acid

90 / 100

اسید فسفریک Phosphoric acid یا فسفریک اسید، اسید معدنی بی رنگ و بی بو بوده است.  این اسید به نام اورتو فسفریک نیز نامیده می شود. این ماده می تواند مایع یا جامد کریستالی شفاف باشد. برای فلزات و همچنین بافت انسانی خورنده است. تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی آن را دوست دارند زیرا ارزان هستند، و در صنایع مختلف قابلیت مصرف به شکل خوراکی دارند و به عنوان نگهدارنده نیز عمل می کنند.

اسید فسفریک یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در این شرکت که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله اسید فسفریک  با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است.

این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است. جهت آگاهی از قیمت و خرید اسید فسفریک Phosphoric acid می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک و  سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

مشخصات اسید فسفریک Phosphoric acid

 • نام ماده : اسیدفسفریک  Phosphoric acid یا فسفریک اسید
 • نام انگلیسی : Phosphoric acid
 • فرمول شیمیایی : H3PO4
 • جرم مولکولی : g/mol 97.994
 • ذانسیته : g/cm3 1.88
 • CAS Number : 7664-38-2
اسید فسفریک Phosphoric acid

اسید فسفریک Phosphoric acid

فرمول و ساختار 

فرمول شیمیایی اسید فسفریک  H3PO4 بوده و جرم مولکولی آن برابر 97.99 گرم درمول است. اتم فسفرمرکزی به یک اتم اکسیژن ازطریق پیوند دوگانه و به سه گروه هیدروکسی (OH-) از طریق پیوندهای یگانه وصل می شود. بنابراین ،H3PO4 میتواند تا حداکثرسه یون H+ آزادکند.

خواص اسید فسفریک Phosphoric acid

به طور کلی خواص اسید فسفریک Phosphoric acid به دو دسته تقسیم می شوند:

 • خواص فیزیکی
 • خواص شیمیایی

خواص فیزیکی 

اسید فسفریک Phosphoric acid خالص یک جامد بلوری سفید بانقطه ذوب 42.35 درجه سانتیگراد است. هنگامی که غلظت آن کمتراست،یک مایع ویسکوز بی بو ،بدون رنگ با چگالی 1.885 گرم در میلی لیتراست. این ماده غیرسمی و غیر فرار است. معمول ترین غلظت اسید فسفریک درآب 855 است.

خواص شیمیایی

اسیدفسفریک Phosphoric acid دارای سه اتم H اسیدی و قابل جایگزین است. بنابراین ،این ماده به طور متفاوت باسایر اسیدهای معدنی واکنش نشان می دهد. NaH2PO4,Na2HPO4,Na3PO4 می تواند سه نمک متفاوت تولید کرد.

در دماهای بالا، مولکول های اسید فسفریک می توانند بایکدیگر واکنش نشان داده و (با از دست دادن مولکول آب) ترکیب شوند تا دیمر،تری مر و حتی زنجیره های پلیمری طولانی مانند اسیدهای پلی فسفریک و اسیدمتافسفریک تشکیل دهند.

           (2H3PO4>H4P2O7(-H2O

اسید فسفریک Phosphoric acid

فرایند تولید اسید فسفریک Phosphoric acid

اسید فسفریک Phosphoric acid با دو فرایند تولید می شود:

 • فرایند مرطوب
 •  فرایند حرارتی

روش حرارتی به طورمعمول یک محصول غلیظ و خنثی تولید می کند. اسید تولید شده به وسیله ی مسیر مرطوب کمترخالص است اما درتولید کود از آن استفاده می شود.

فرایند مرطوب

اسید فسفریک Phosphoric acid ازطریق فلوراپاتیت که به نام سنگ فسفات شناخته می شود. Ca3(PO4)2.CaF2 بوسیله افزودن اسید سولفوریک غلیظ (93%) دریک سری از راکتورها به خوبی مخلوط می شود. این امر منجر به تولید اسید فسفریک و سولفات کلسیم (گچ) و سایر ناخالصی های نامحلول می شود. آب اضافه می شود و گچ به وسیله فیلتراسیون همراه با سایر مواد نامحلول (مانند سیلیس)حذف می شود. فلوراید، به عنوان H2SiF6 درمرحله بعد با فرایند تبخیر حذف می شود.

این ماده یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد است. شما می توانید خرید مواد مرک را از شیمی کهن که یکی از نمایندگی های فروش مواد شیمیایی صنعتی در ایران است در مقادیر دلخواه سفارش دهید.

این شرکت فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش محصولات مرک به دانشگاهیان، محققان و صنعتگران می باشد. شما می توانید محصولات مرک را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شیمی کهن که نمایندگی مرک را دارد خریداری کنید .

فرایند حرارتی اسید فسفریک Phosphoric acid

مواد اولیه برای این فرایند فسفر و هوا هستند. در ابتدا ،فسفر به کوره اسپری می شود و در هوا در دمای حدود 1800-3000 کلوین سوزانده می شود. اکثر فرایندها ازهوای مرطوب استفاده می کنند و در بسیاری از آن ها بخار به مشعل فسفر اضافه می شود تافیلم اسیدهای پلی فسفریک متراکم تولید شود.

این فیلم تولید شده از برج دارای مشعل ساخته شده از فولاد ضدزنگ محافظت می کند. همچنین محصولاتی از برج مشعل به طور مستقیم به برج هیدراتاسیون منتقل می شود تاواکنش زیرصورت گیرد. در عوض ،فسفر ممکن است  درهوای خشک سوزانده شود. پنتوکسید فسفر به عنوان یک پودر سفید و به صورت جداگانه به اسید فسفریک Phosphoric acid تبدیل می شود. این روش اجازه می دهد که حرارت بازیافت شده و دوباره استفاده شود.

سوزاندن و هیدراتاسیون مستقیم، همانطور که قبلا شرح داده شد، شرایط بسیار خورنده ایجاد می کند. این تجهیزات از فولادضد زنگ یا آجرکربن ساخته شده است. برای کاهش خوردگی، دیوارهای مشعل و برج های هیدراتور سرد می شوند، اما محصولات راکتور با دمای پایین برای بازیافت گرما مفید هستند. اسید تولید شده به عنوان محصول دارای غلظت حدود 85% است.

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

اسید فسفریک

کاربرد اسید فسفریک Phosphoric acid

 • اسید فسفریک Phosphoric acid یکی از مواد شیمیایی مهم است که دارای کاربردهای زیادی در صنایع مختلف است که به طور کلی به دو دسته :
  1-  خوراکی
 • 2- صنعتی

از جمله کاربرد اسید فسفریک Phosphoric acid درکشاورزی و محصولاتی است که ما در زندگی روز مره خود استفاده می کنیم. مانند: اسید فسفریک نوشابه! درهر صورت ،دراینجا ما به برخی از کاربردهای محبوب اسید فسفریک خواهیم پرداخت.

 • حذف زنگ درغذاها و نوشیدنی ها
 • مراقبت شخصی
 • مورد استفاده در کشاورزی
 • دارو

حذف زنگ

درمیان انواع مختلف اسید،اسید فسفریک معمولا درحذف زنگ از فلزات مانند آهن ،فولاد و غیره ایتفاده می شود. معمولا این اسیدبا زنگ زدگی واکنش نشان می دهد و معمولا اکسیدآهن قرمز مایل به قهوه ای را به سیاه تبدیل می کند. این ترکیب رنگی فسفات آهن است. این ماده فسفات سیاه به راحتی حذف می شود.

درغذاها و نوشیدنی ها

اسید فسفریک که اغلب به عنوان تنظیم کننده اسیدیته ی غذاهایی مانند مربا، گوشت فراوری شده (سوسیس و کالباس و…)و پنیر عمل می کند،در مواد غذایی استفاده می شود. در صنعت نوشیدنی ،اسید فسفریک به عنوان یک عامل اسیدی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده کمک می کند تا از تولید قارچ ها و تشکیل باکتری ها جلوگیری شود. همچنین به این نوشیدنی ها طعم می افزاید. با این حال،بحث زیادی درمورد اثرات بهداشتی و مزایای این اسید وجود دارد.

محصولات مراقبت شخصی

وجود اسید فسفریک درتولید انواع محصولات مراقبت شخصی بسیارضروری است. برخی از آن ها شامل محصولات حمام ،عطرها،محصولات مراقب از مو و رنگ ها، و محصولات ناخن، آرایش و دیگرمحصولات مراقبت از پوست است. ازسوی دیگر،اسیدفسفریک نیز در کنترل سطح PHاین محصولات استفاده می شود.

کاربرد اسیدفسفریک Phosphoric acid در کشاورزی

برخی گزارش ها نشان می دهند که تقریبا 80 درصد از اسید فسفریک تولید شده در تولید کود استفاده میشود. اسید فسفریک نیزبه عنوان یک ماده افزودنی وطعم دهنده در خوراک حیوان یا مرغ استفاده میشود.

کاربرد اسیدفسفریک Phosphoric acid دردارو ها

این اسید بیشتر به عنوان یک واسطه در دارو سازی استفاده میشود. یکی از موارد اصلی استفاده از اسید فسفریک در دندانپزشکی است. این ماده به عنوان یک محلول اچ استفاده می شود و معمولا برای تمیز کردن دندان کاربرد دارد. استفاده های دیگر از اسیدفسفریک شامل مایعات سفید کننده ی دندان و دهان شویه است. اسید فسفریک معمولا در دارو های ضد تهوع نیز استفاده می شود.

خطرات 

اسید فسفریک به عنوان ماده سمی یا خطرناک درنظر گرفته نمی شود.درغلظت های پایین،آن را بر روی پوست و حتی برای مصرف (از آن درمواد غذایی،لوازم آرایشی و محصولات دندانپزشکی استفاده می شود)امن است.با این حال ،درغلظت های بسیار بالا،خورنده بوده و می تواند باعث سوختگی پوست شود.

خرید

اسیدفسفریک Phosphoric acid و یا برند مرک آلمان از درصد خلوص بالاتری برخوردار است که در آزمایشگاه ها و داروسازی ها استفاده بسیاری دارد . این ماده وارداتی بوده اما برای جلوگیری از سوء استفاده برخی باید آنرا از نمایندگی ها یا شرکت های معتبر تهیه نمود. شما می توانید از فروشنده آنالیز محصول خودرا نیزدریافت نمایید.

شما می توانید برای تهیه اسید فسفریک Phosphoric acid آزمایشگاهی (مرک آلمان) و یا صنعتی با شرکت شیمی کهن به دو روش، ابتدا با خط های مستقیم (فروش) این شرکت تماس بگیرید یا از طریق کانال واتساپ شرکت محصول به همراه مشخصات را ارسال تا در اولین فرصت استعلام خود را دریافت نمایید.

این شرکت نمایندگی سیگما آلدریچ در تهران را دارد. که  شما می توانید  هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید  می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان و با مناسب ترین قیمت به مشتریان می باشد.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید فسفریک Phosphoric acid می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

سوالات متداول:

اسید فسفریک 85% چیست و از کجا تهیه کنیم ؟ شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید فسفریک Phosphoric acid می باشد.

کاربرد اسید فسفریک چیست؟ این اسید بیشتر به عنوان یک واسطه در دارو سازی استفاده میشود. یکی از موارد اصلی استفاده از اسید فسفریک در دندانپزشکی است .

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت