ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید فسفریک کد 100552 مرک

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید فسفریک کد 100552 مرک

84 / 100

در این مقاله، به معرفی اسید فسفریک کد 100552 مرک و کاربردهای آن در صنایع مختلف می‌پردازیم. همچنین خواص، روش‌های تولید و نحوه استفاده از این ماده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اسید فسفریک کد 100552 مرک یا فسفریک اسید، اسید معدنی بی رنگ و بی بو بوده و این اسید به نام اورتو فسفریک نیزنامیده می شود. این ماده می تواند مایع یا جامد کریستالی شفاف باشد که برای فلزات و همچنین بافت انسانی خورنده است. تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی آن را دوست دارند زیرا ارزان هستند، ودر صنایع مختلف قابلیت مصرف به شکل خوراکی دارند و به عنوان نگهدارنده نیز عمل می کنند.

اسید فسفریک کد 100552 مرک

اسید فسفریک کد 100552 مرک یک ترکیب شیمیایی است که در صنایع مختلف از جمله داروسازی، صنایع غذایی، و صنایع شیمیایی استفاده می‌شود. این اسید دارای خواص اسیدی و بازی می‌باشد و به عنوان یک ماده فعال در فرآیندهای شیمیایی به کار می‌رود.

کد 100552مرک

مشخصات اسید فسفریک کد 100552 مرک

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.00552

Supelco

ortho-Phosphoric acid 85%

Select a Size

250 ML
500 ML
1 L
2.5 L
Synonym(s):Phosphoric acid, o-Phosphoric acid, Orthophosphoric acid, Orthophosphoric acid
Linear Formula:H3PO4

فرمول و ساختار اسید فسفریک کد 100552 مرک

فرمول شیمیایی ارتو فسفریک اسید H3PO4 بوده و جرم مولکولی آن برابر 97.99 گرم درمول است.اتم فسفرمرکزی به یک اتم اکسیژن ازطریق پیوند دوگانه و به سه گروه هیدروکسی (OH-) از طریق پیوندهای یگانه وصل می شود.بنابراین ،H3PO4 میتواند تا حداکثرسه یون H+ آزادکند.

اسید فسفریک کد 100552 مرک

به طور کلی خواص اسیدفسفریک به دو دسته تقسیم می شوند:

  • خواص فیزیکی
  • خواص شیمیایی
  • خواص فیزیکی

اسید فسفریک کد 100552 مرک خالص یک جامدبلوری سفید بانقطه ذوب 42.35 درجه سانتیگراد است.هنگامی که غلظت آن کمتراست،یک مایع ویسکوز بی بو ،بدون رنگ با چگالی 1.885 گرم در میلی لیتراست.این ماده غیرسمی و غیر فرار است.معمول ترین غلظت اسیدفسفریک درآب 855 است.

خواص شیمیایی اسید فسفریک کد 100552 مرک

اسید فسفریک Phosphoric acid دارای سه اتم H اسیدی و قابل جایگزین است.بنابراین ،این ماده به طور متفاوت باسایر اسیدهای معدنی واکنش نشان می دهد.NaH2PO4,Na2HPO4,Na3PO4 می تواند سه نمک متفاوت تولید کرد.در دماهای بالا،مولکول های اسید فسفریک می توانند بایکدیگر واکنش نشان داده و(با از دست دادن مولکول آب)ترکیب شوند تا دیمر،تری مر و حتی زنجیره های پلیمری طولانی مانند اسیدهای پلی فسفریک و اسیدمتافسفریک تشکیل دهند.

(2H3PO4>H4P2O7(-H2O

فرایند تولید اسید فسفریک کد 100552 مرک

اسید فسفریک Phosphoric acid با دو فرایند تولید می شود :

  • فرایند مرطوب
  •  فرایند حرارتی

روش حرارتی به طورمعمول یک محصول غلیظ و خنثی تولید می کند.اسیدتولید شده به وسیله ی مسیرمرطوب کمترخالص است اما درتولید کود از آن استفاده می شود.

فرایند مرطوب

اسید فسفریک Phosphoric acid ازطریق فلوراپاتیت که به نام سنگ فسفات شناخته می شود،Ca3(PO4)2.CaF2 بوسیله افزودن اسیدسولفوریک غلیظ (93%) دریک سری از راکتورها به خوبی مخلوط می شود.این امر منجر به تولید اسیدفسفریک و سولفات کلسیم (گچ) و سایر ناخالصی های نامحلول می شود.آب اضافه می شود و گچ به وسیله فیلتراسیون همراه با سایر مواد نامحلول (مانند سیلیس)حذف می شود.فلوراید،به عنوان H2SiF6 درمرحله بعدبافرایند تبخیرحذف می شود.

فرایند حرارتی

مواد اولیه برای این فرایند فسفر و هوا هستند.در ابتدا ،فسفر به کوره اسپری می شود و در هوا در دمای حدود 1800-3000 کلوین سوزانده می شود.اکثر فرایندها ازهوای مرطوب استفاده می کنند و در بسیاری از آن ها بخار به مشعل فسفر اضافه می شود تافیلم اسیدهای پلی فسفریک متراکم تولید شود.این فیلم تولید شده از برج دارای مشعل ساخته شده از فولاد ضدزنگ محافظت می کند.همچنین محصولاتی از برج مشعل به طور مستقیم به برج هیدراتاسیون منتقل می شود تاواکنش زیرصورت گیرد.در عوض ،فسفر ممکن است  درهوای خشک سوزانده شود.پنتوکسیدفسفر به عنوان یک پودر سفید و به صورت جداگانه به اسیدفسفریک  ortho-Phosphoric acid تبدیل می شود.این روش اجازه می دهد که حرارت بازیافت شده و دوباره استفاده شود.

سوزاندن و هیدراتاسیون مستقیم،همانطور که قبلا شرح داده شد،شرایط بسیار خورنده ایجاد می کند.این تجهیزات از فولادضد زنگ یا آجرکربن ساخته شده است.برای کاهش خوردگی ،دیوارهای مشعل و برج های هیدراتور سرد می شوند،اما محصولات راکتور با دمای پایین برای بازیافت گرما مفید هستند.اسید تولید شده به عنوان محصول دارای غلظت حدود 85% است.

کاربرد اسید فسفریک کد 100552 مرک

اسید فسفریک  Phosphoric acid یکی از مواد شیمیایی مهم است که دارای کاربردهای زیادی در صنایع مختلف است که به طور کلی به دو دسته :

1-  خوراکی
2- صنعتی

از جمله کاربرد اسید فسفریک Phosphoric acid درکشاورزی و محصولاتی است که ما در زندگی روز مره خود استفاده می کنیم مانند:اسیدفسفریک نوشابه! درهر صورت ،دراینجا ما به برخی از کاربردهای محبوب اسیدفسفریک خواهیم پرداخت.حذف زنگ
درغذاها و نوشیدنی ها
مراقبت شخصی
مورد استفاده در کشاورزی
دارو

حذف زنگ

درمیان انواع مختلف اسید،اسید فسفریک معمولا درحذف زنگ از فلزات مانند آهن ،فولاد و غیره ایتفاده می شود.معمولا این اسیدبا زنگ زدگی واکنش نشان می دهد و معمولا اکسیدآهن قرمز مایل به قهوه ای را به سیاه تبدیل می کند.این ترکیب رنگی فسفات آهن است.این ماده فسفات سیاه به راحتی حذف می شود.

درغذاها و نوشیدنی ها
دارو

اسید فسفریک که اغلب به عنوان تنظیم کننده اسیدیته ی غذاهایی مانند مربا،گوشت فراوری شده (سوسیس و کالباس و…)و پنیر عمل می کند،در مواد غذایی استفاده می شود.درصنعت نوشیدنی ،اسیدفسفریک به عنوان یک عامل اسیدی مورد استفاده قرار می گیرد.این ماده کمک می کند تا از تولید قارچ ها و تشکیل باکتری ها جلوگیری شود.همچنین به این نوشیدنی ها طعم می افزاید.با این حال،بحث زیادی درمورد اثرات بهداشتی و مزایای این اسید وجود دارد

محصولات مراقبت شخصی

وجود اسید فسفریک درتولید انواع محصولات مراقبت شخصی بسیارضروری است.برخی از آن ها شامل محصولات حمام ،عطرها،محصولات مراقب ازمو و رنگ ها،وحصولات ناخن، آرایش و دیگرمحصولات مراقبت از پوست است.ازسوی دیگر،اسیدفسفریک نیز در کنترل سطح PHاین محصولات استفاده می شود.

کاربرداسیدفسفریک در کشاورزی

برخی گزارش ها نشان می دهند که تقریبا80درصد از اسید فسفریک تولید شده در تولید کود استفاده میشود.اسید فسفریک نیزبه عنوان یک ماده افزودنی وطعم دهنده در خوراک حیوان یا مرغ استفاده میشود.

کاربرد اسیدفسفریک دردارو ها

این اسید بیشتر به عنوان یک واسطه در دارو سازی استفاده میشود. یکی از موارد اصلی استفاده از اسیدفسفریک در دندانپزشکی است. این ماده به عنوان یک محلول اچ استفاده می شود و معمولا برای تمیز کردن دندان کاربرد دارد.استفاده های دیگر از اسیدفسفریک شامل مایعات سفید کننده ی دندان و دهان شویه است.اسیدفسفریک معمولا در دارو های ضد تهوع نیز استفاده می شود.

خطرات

اسید فسفریک کدمرک100552 به عنوان ماده سمی یا خطرناک درنظر گرفته نمی شود.درغلظت های پایین،آن را بر روی پوست و حتی برای مصرف (از آن درمواد غذایی،لوازم آرایشی و محصولات دندانپزشکی استفاده می شود)امن است.با این حال ،درغلظت های بسیار بالا،خورنده بوده و می تواند باعث سوختگی پوست شود.

خرید اسید فسفریک کد 100552 مرک

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اسید فسفریک کد 100552 مرک با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

 

قیمت – فروش اسید فسفریک کد 100552 مرک

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید فسفریک کد 100552 مرک می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت اسید فسفریک کد 100552 مرک میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت