ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر
tel

اسید سولفوریک

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : meshkanim1984@gmail.com

اسید سولفوریک

یکی از مهمترین و پرکاربردترین مواد شیمیایی موجود در جهان،اسید سولفوریک می باشد . که نخستین بار از تقطیر زاج بز و مس کشف شد .اسید سولفوریک یک اسید معدنی و بسیار قوی است که با نام های مختلف جوهر گوگرد،اسید باتری،سولفات هیدروژن،و دارای فرمول مولکولی H2SO4 می باشد .

اسید سولفوریک از فرایند مجاورت تولید می شود. در ابتدا برای تولید گوگرد دی اکسید، گوگرد در مجاورت با اکسیژن، اکسید قرار داده می شود.سپس گوگرد دی اکسید در مجاورت با یک کاتالیزگر در واکنش با اکسیژن اضافی به اکسیده می شود.این واکنش در دمای معمولی بسیار کند است؛ به همین دلیل در روش صنعتی، از دماهای بالاتر بین 400 تا 700 دجه سانتی گراد و از یک کاتالیزور هایی مانند پنتا اکسید و آنادیم یا اسفنج پلاتین استفاده می شود. از واکنش گوگرد تری اکسید با آب، محلول اسیدسولفوریک بدست می آید.

با تکرار این مراحل و دمیدن گوگرد تری اکسید درون محلول اسیدسولفوریک، اسید پیروسولفوریک تشکیل می شود. سپس با افزودن آب به اسید پیروسولفوریک، محلول اسیدسولفوریک تهیه می شود.کنترل این روش که در آن، پیروسولفوریک اسید تشکیل می شود، آسانتر از واکنش مستقیم گوگرد تری اکسید با آب است؛ بنابر این از این واکنش برای تولید اسیدسولفوریک با درصد معین و غلظت دلخواه استفاده می شود.

روش آزمایشگاهی

  1. از واکنش گاز گوگرد دی اکسید با هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) به دست می آید.
  2. با استفاده از الکترولیز محلول مس(ll)، که کاتد باید از فلزی باشد تا رسانایی خوبی باشد، مانند مس و آند نیز باید از جنس پلاتین یا ذغال باشد تا با محلول واکنش نشان ندهد.

نکات ایمنی استفاده از اسید سولفوریک

  • تماس با چشم : در صورت تماس با چشم باعث تحریک شدید و حتی ممکن است باعث کم بینایی یا نابینایی شود.
  • تماس با پوست: در صورت تماس با پوست باعث سوختگی شدید پوست می شود.
  • تنفس : تنفس گاز این اسید باعث تحریک بینی، حلق ریه، تنگی نفس و سرفه می شودعوارض این اسید طولانی مدت در طول ماه ها حتی سال ها می باشد.در صورت تنفس زیاد باعث برونشیت و خفگی می گردد.

کاربرداسید سولفوریک

صنایع شیمیایی :در تولید ضد یخ، حشره کش ها، داروئی، احیای آلومینیوم استفاده می شود.

مواد رنگی:برای نایلون رنگی، جوهر تحریر و تهیه TiO2 از ایلمنیت

ابریشم مصنوعی و فیلم:برای تولید پارچه های ابریشمی، نخ اطزاف تایر و فیلم های عکاسی.

صنایع کاغذ سازی:برای تولید دستمال کاغذی، روزنامه، جعبه های مقوایی، کاغذ تحریر و سایر مقواها.

مواد منفجره:از غلظت های  مختلف اسیدسولفوریک به عنوان الکترولیت در فرایند آنودایزینگ آلومینیوم استفاده می شود.

مواد شوینده:به دلیل قدرت هیدرولیز بسیار قوی  ای که قادر به حل نمودن چربی ها و لیپید ها می باشد از اسیدسولفوریک در تولید شوینده های صنعتی کاربرد زیادی دارد.

چرم سازی:به دلیل قدرت هیدرولیز از اسیدسولفوریک در چرم سازی برای از بین بردن مو، چربی و الودگی های پوست استفاده می شود.صنعت آهن و فولاد.پاک کننده های مصنوعی.اسیدی کردن چاه های نفت.جدا سازی مس با عیار کم.استخراج اورانیوم.تولید و چسب مصنوعی.تولید کودهای شیمیایی.تصفیه مواد نفتی.

فروش 

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات نمایندگی (مرک آلمان ) اسید سولفوریک می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. فروش اسیدسولفوریک در بسته بندی مرک آلمان بصورت 1 و 2.5 لیتری وصنعتی آن در گالن های 37 کیلو گرمی یا به مقدار نیاز مشتری عرضه می گردد.

جهت مشاهده آنالیز محصول کلیک کنید .

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اسیدسولفوریک میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

 

تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت