ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

91 / 100

استاندارد اسید بنزوئیک با کد 100136 از شرکت مرک (Merck) یکی از مواد شیمیایی مهم است که در آزمایشگاه‌ها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به عنوان یکی از مواد شیمیایی پایه برای تولید داروها، مواد غذایی، رنگ‌ها، و محصولات شیمیایی دیگر به کار می‌رود.

به دلیل ویژگی‌های ضد میکروبی و نگهدارنده‌ای که دارد، استفاده از اسید بنزوئیک در تولید محصولات غذایی و دارویی بسیار متداول است. این ماده تحت شماره کاتالوگی 100136 از شرکت مرک در دسترس قرار دارد و با دقت و بهره‌گیری از دستورالعمل‌های ایمنی، می‌توان از آن در فعالیت‌های آزمایشگاهی و صنعتی استفاده نمود.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

اسید بنزوئیک کد 100136 مرک با فرمول شیمیایی C6H5COOH یا C7H6O2  یک جامد کریستالی بی رنگ و نیز یک کربوکسیلیک اسیدمعطر است.این نام از صمغ بنزوئیک استخراج شده است،که برای مدت طولانی تنها منبع شناخته شده آن بود.اسید بنزوئیک کد 100136 مرک در بسیاری ازگیاهان به طور طبیعی بوجود می آید.

به عنوان یک واسطه در بیوسنتز بسیاری از سوخت و سازهای ثانویه موجودات زنده عمل میکند.نمک اسیدبنزوئیک به عنوان نگهدارنده های مواد غذایی استفاده می شودو اسید بنزوئیک خوراک مهم برای سنتز صنعتی بسیار از مواد آلی دیگر است.نمک ها و استرها اسیدبنزوئیک به عنوان بنزوات شناخته می شود.

اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

مشخصات اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.00136

Supelco

Benzoic acid

for analysis EMSURE® ACS, Reag. Ph Eur

Select a Size

100 G
250 G
1 KG
25 KG
Synonym(s):Benzoic acid, Phenylformic acid, Benzene carboxylic acid
Empirical Formula (Hill Notation):C7H6O2
CAS Number:65-85-0
Molecular Weight:122.12
EC Index Number:200-618-2

 

 

کد 100136

فرایند تولید اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

این ماده به طور تجاری با واکنش اکسیداسیون جزئی تولوئن با اکسیژن تولید می شود.این فرایند توسط نفتنات های کبالت یا منگنز کاتالیز می شود.اولین فرایند صنعتی تولید آن شامل واکنش بنزو تری کلرید(تری کلرو متیل بنزن) با هیدروکسید کلسیم در آب بود.این فرایند با استفاده از نمک های آهن یا آهن کاتالیز می شود.سپس بنزوات کلسیم به اسید بنزوئیک و اسید هیدروکلریک تبدیل می شود.این محصول حاوی مقادیر قابل توجه ای از مشتقات کلرینه ی اسیدبنزوئیک است.به همین دلیل، مصرف آن برای انسان با تقطیرخشک صمغ بنزوین به دست می آمد.اسید بنزوئیک کد 100136 مرک غذایی در حال حاضر به صورت مصنوعی تولید می شود.

سنتزدرمقیاس آزمایشگاهی

 • اسیدبنزوئیک ماده ای ارزان قیمت بوده و به راحتی در دسترس است، بنا براین سنتز آزمایشگاهی این ماده عمدتا برای اهداف آموزشی آن کاربرد دارد.

سنتز به وسیله هیدرولیز

 • مانند دیگر نیتریل ها و آمیدها ،بنزونیتریل و بنزامید می توانند به اسیدبنزوئیک یا نمک آن در شرایط اسیدی یا بازی هیدرولیز شوند.

سنتزبااستفاده از معرف گرینیارد

 • برو مو بنزن می تواند به وسیله ی (واکنش کربوکسیل شدن) به اسیدبنزوئیک تبدیل شود.
 • این سنتز یک تمرین مناسب برای دانشجویان برای انجام یک واکنش گرینیارد است.

اکسیداسیون ترکیبات بنزیل

 • الکل بنزیل و بنزیل کلرید و تقریبا تمام مشتقات بنزیل به راحتی به اسیدبنزوئیک اکسید می شود.

خالص سازی

اسید بنزوئیک کد 100136 مرک را می توان با استفاده از تفاوت خاصیت انحلال پذیری آن در آب سرد و گرم خالص سازی کرد.عدم وجود حلال های آلی برای کریستالیزاسیون باعث می شود این آزمایش از لحاظ ایمنی بی خطر باشد. ازده این فرایند معمولا به میزان 65% است .

کاربردهای اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

اسیدبنزوئیک عمدتا در تولید فنل توسط واکنش(اکسیدشدن بی کربوکسیلات) در دمای 300 تا400 درجه سانتی گراد مصرف می شود:

C6H5CO2H + 1/2 O2  >  C6H5OH + CO2

دمای واکنش را می توان با اضافه کردن نمک های مس (ll) به عنوان کاتالیزور تا 200 درجه سانتیگراد کاهش داد.فنل را می توان به سیکلوهگزانول تبدیل کرد که این ماده به عنوان مواد اولیه برای سنتز نایلون کاربرد دارد.

کاربردهای اسید بنزوئیک کد 100136 مرک
خوراک واحد تولید پلاستیسایزر
 • پلاستیسایزرهای بنزوات ،مانند گلیکول ،دی اتیل کلیکول و استرهای تری اتیلن گلیکول ،به وسیله ی واکنش ترانس استریفیکیشن متیل بنزوات با دیول به دست می آید.
خوراک واحد تولید بنزوات سدیم و نگهدارنده های مشابه
 • اسید بنزوئیک کد 100136 مرک و نمک های آن به عنوان نگهدارنده ی مواد غذایی استفاده می شود. شماره های E نشان دهنده ی مواد مذکور E210 ،E211، E212 ، E213 می باشد.
 • که باعث جلوگیری از رشد کپک ، مخمر و برخی از باکتری ها می شود.
 • این ماده بطور مستقیم یا به صورت نمک سدیم ،پتاسیم یا کلسیم آن به مواد غذایی اضافه می شود.
 • مکانیزم از بین بردن میکروبها با جذب این ماده به سلول آغاز می شود.
 • اگر PH داخل سلول به 5یا کمتر برسد ،تخمیر بی هوازی گلوکز از طریق فسفو فرو کتو کیناز به میزان 95% کاهش می یابد.
 • بنا بر این اثر بنزوئیک اسید و بنزوات به pH غذا وابسته است.
 • مواد غذایی و نوشیدنی اسیدی مانند:
 • آبمیوه (اسیدسیتریک)،نوشابه های گازدار (دی اکسیدکربن)، نوشابه های گازدار (اسیدفسفریک)،
 • ترشی (سرکه) و یا سایر مواد غذایی دارای خاصیت اسیدی ،به وسیله ی اسیدبنزوئیک و بنزوات از خطر میکروب ها نگهداری می شوند.
 • مقادیر استفاده معمول به عنوان نگهدارنده درموادغذایی بین 0.01% – 0.05 است.
 • حداکثر میزان مصرفی در غذاهای حاوی آن با قوانین غذایی محلی کنترل می شود.
 • نگرانی هایی وجود دارد ،در مورد اینکه اسیدبنزوئیک و نمک های آن ممکن است با اسیداسکوربیک (ویتامینC) در برخی از نوشیدنی ها واکنش نشان دهند.
 • و مقادیر کمی از بنزن را تولید کنند.بنزن یک ماده ی شیمیایی سرطان زاست .
دارویی

اسید بنزوئیک کد 100136 مرک یکی از مواد تشکیل دهنده پماد وایت فیلد است .که برای درمان بیماری های قارچی پوست از قبیل تینی، کرم حلقوی و نیز درمان پای ورزشکاران استفاده می شود.اسیدبنزوئیک به عنوان جزء اصلی صمغ بنزوئین ،تنتور و حنا است که در طول تاریخ برای درمان بیماری های پوستی و استنشاقی کاربرد داشته است.اسید بنزوئیک از اواخر قرن بیستم به عنوان یک ماده ی خلط آور، ضد درد و ضد عفونی کننده استفاده می شود.

تولید اسید بنزوئیک کد 100136 مرک
 • از بنزوئیک اسید به عنوان خوراک واحدهای صنعتی تولید بنزوئیل کلراید استفاده می شود.
 • بنزوئیل کلرید یک ماده مهم برای تولید مشتقات مختلف بنزوئیک اسید مانند بنزیل بنزوات است.
 • نزیل بنزوات درطعم دهنده های مصنوعی و مواد دافع حشرات استفاده می شود.
خطرات اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

این ماده پس از تبدیل شدن به اسید هیپوریک از بدن انسان ها دفع می شود.این ماده توسط لیگاز بوتیرات COA به محصول واسطه ی بنزوئیل منفی COA  متابولیزه می شود.سپس توسط گلیسیون N- اسیل ترانسفر از به اسید هیپوریک متابولیزه می شود. بدن انسان ها تولوئن اسید بنزوئیک را متابولیزه می کنندکه به عنوان اسید هیپوریک دفع می شوند.برای انسان ،سازمان بهداشت جهانی ایمنی شیمیایی (lPCs) پیشنهاد می کند مصرف خوراکی بنزوئیک اسید به طور مشروط 5 میلی گرم برکیلو گرم وزن بدن در روز باشد.

گربه ها نسبت به موش های صحرایی و موش های آزمایشگاهی دارای تحمل نسبتا کمتری نسبت به LD50. اسید بنزوئیک و نمک های آن هستند.دوز مرگبار برای گربه ها می توانند تا 300 میلی گرم بر کیلو گرم وزن بدن آنها باشد.خوراکی برای موش های صحرائی 3040 میلی گرم است و برای موش های آزمایشگاهی 2363 -2626 میلی گرم بر کیلو گرم .در تایپه ،کشوذ تایوان ،بررسی انجام شده درسال 2010 نشان دادکه 30% محصولات خشک و نیز ترشی ها،حاوی اسید بنزوئیک هستند .

خرید اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اسید بنزوئیک کد 100136 مرک با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.خرید بنزوئیک اسید

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

 

خرید اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

قیمت – فروش اسید بنزوئیک کد 100136 مرک

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید بنزوئیک کد 100136 مرک می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت اسید بنزوئیک کد 100136 مرک میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت