ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

استونیتریل Acetonitrile

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

استونیتریل Acetonitrile

90 / 100

استونیتریل Acetonitrile یا ایستونیتریل یک ترکیب شیمیایی است که از گروه نیتریل‌ها می‌باشد و به صورت مایع بی‌رنگ با بوی مشخصی شناخته می‌شود. نام دیگر این ترکیب ایستونیتریل نیز است. فرمول شیمیایی آن CH3CN است و شامل یک اتم کربن، یک اتم نیتروژن و سه اتم هیدروژن می‌باشد.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

استونیتریل Acetonitrile

استونیتریل Acetonitrile رنگی خفیف بابوی معطراست. نقطه اشتعال 42درجه فارنهایت با تراکم 783,.g/cm3.مسمومیت با جذب پوست.کمتر از آب و از بخار هوا چگال تر است.این محصول عمدتا به عنوان یک محصول جانبی تولید کننده اکریل نیتریل تولیدمی شود.این ماده به عنوان یک حلال پروتئینی قطبی درسنتز آلی، و در تصفیه بوتادین استفاده می شود.

این ماده دارای بسیاری ازکاربردها ،ازجمله به عنوان یک حلال،برای چرخاندن الیاف وباطری های لیتیومی است.این در درجه اول در هوا ازاگزوزخودرو و امکانات تولیدی یافت می شود. استونیتریل Acetonitrile، به عنوان یک حلال برای آماده سازی استفاده می شود.بسیاری از کاربردهای صنعتی مختلف از جمله استفاده برای فرایند های استخراج هیدروکربن،بخصوص برای بوتادین استفاده می شود.

 استونیتریل Acetonitrile-

حد واسط؛ کاتالیزورجداسازی اسیدهای چرب از روغن های گیاهی.و تولیدداروهای مصنوعی.همچنین مواداولیه برای بسیاری ازانواع ترکیبات حاوی نیتروژن است.این می تواندبرای تولیدسیانیدهیدروژن متابولیزه شود.

 • مشخصات استونیتریل Acetonitrile
 • نام شیمیایی:استونیتریل
 • فرمول شیمیایی:CH3CN
 • کشورسازنده:فرانسه

فرایند استونیتریل Acetonitrile

استونیتریل از لحاظ صنعتی بسیار مهم است و در فرآیندهای شیمیایی و صنعتی به‌عنوان حلال، ماده اولیه در تولید سایر ترکیبات شیمیایی، و عامل اصلی در سنتز آلکیل سیانیدها و امیدها به کار می‌رود. این ترکیب همچنین در آزمایشگاه‌ها و تحقیقات علمی به عنوان حلال و ماده شیمیایی اصلی در بسیاری از واکنش‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استونیتریل به دلیل ویژگی‌های شیمیایی و فیزیکی خاص خود از جمله حلال بودن در آب و بسیاری از حلال‌های آلی، توانایی مذاب شدن در دمای معمولی، و خواص اسیدی- بازی، در صنایع مختلف به کار می‌رود. اما باید توجه داشت که استونیتریل به دلیل سمیت خود و خواص قابل اشتعالی که دارد، باید با احتیاط و با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد.

در مقالات علمی و تحقیقات صنعتی، موضوعات مربوط به خواص شیمیایی، کاربردها، فرآیندهای تولید و اصول ایمنی مرتبط با استونیتریل به‌طور گسترده مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند.

images 4

ایمنی استفاده استونیتریل Acetonitrile

قرارگرفتن درمعرض،حاد(کوتاه مدت)استنشاق باعث تحریک غشاء مخاطی می شود.قرار گرفتن درمعرض مزمن (درازمدت)،منجربه اثرات سیستم عصبی مرکزی مانندسردرد، بی حسی ولرزش میباشد. هیچ اطلاعاتی درمورد اثرات سرطان زا درانسان موجودنیست. EPA آن را به عنوان گروه D طبقه بندی کرده است،که به عنوان سرطان زایی انسان طبقه بندی نشده است.استونیتریل Acetonitrile ،یک نیتریل آلیفاتیک،به عنوان یک حلال آلی و درترکیبات آلی استفاده می شود.

برای نور uV-visible شفاف است، که آن را بسیار کاربردی در تکنیک های اسپکتروفتومتریک و فلوریمتریک می کند. MeCN به عنوان یک مولفه فاز متحرک دربسیاری ازتکنیک های کروماتوگرافی به علت کم بودن ویسکوزیته،استحکام بالا بردن وخلوط شدن در آب.همچنین نقش مهمی را دراستخراج مایع،استخراج جامدفاز ویا میکروکاکساسیون ایفامی کند.

کاربرد استونیتریل در صنایع

استونیتریل در صنایع مختلف به عنوان یک ماده شیمیایی اساسی و حیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از:

 1. صنعت شیمیایی: استونیتریل به عنوان ماده اولیه در تولید سایر ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در سنتز آلکیل سیانیدها و امیدها و همچنین در تولید پلیمرها و رزین‌ها از جمله پلی‌اکریلونیتریل استفاده می‌شود.
 2. صنایع پتروشیمی: استونیتریل به عنوان یک حلال و ماده شیمیایی اصلی در فرآیندهای تصفیه و پالایش نفت و گاز استفاده می‌شود.
 3. صنایع داروسازی: استونیتریل به عنوان حلال و ماده شیمیایی اصلی در سنتز بسیاری از داروها و مواد فعال دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. صنایع پلیمری: استونیتریل به عنوان یک ماده پلیمریزاسیونی و تولید‌کننده پلیمرهای مختلف مانند پلی استیرن، پلی‌اکریلونیتریل و نایلون‌ها استفاده می‌شود.
 5. صنایع الکترونیک: استونیتریل در تولید برخی از محصولات الکترونیکی مانند محافظ‌های الکتریکی و عایق‌های حرارتی استفاده می‌شود.

این تنوع کاربردها نشان از اهمیت استونیتریل در صنایع مختلف دارد و نقش بسیار مهمی در تولید محصولات شیمیایی و صنعتی دارد.

خرید استونیتریل Acetonitrile

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید استونیتریل Acetonitrile  با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید استونیتریل Acetonitrile-

قیمت – فروش استونیتریل Acetonitrile

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش استونیتریل Acetonitrile می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت استونیتریل Acetonitrile میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت