ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اتیل استات

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اتیل استات

86 / 100

اتیل استات یک استر آلی با فرمول مولکولی C4H8O2 است .این ماده معمولا به عنوان یک حلال برای تمیز کردن ، حذف رنگ و پوشش استفاده می شود. این ماده یک مایع بی رنگ با بوی میوه است که معمولا در چسب و لاک ناخن پاک کن ها شناخته شده است . این ماده  بسیار قابل اشتعال است و دارای دمای فلش 4- درجه سانتی گراد و اشتعال پذیری 3 درجه سانتیگراد است .با تمام حلال های آلی معمول (الکل ها،کتون ها،گلیکول ها،استرها) بسیار امتزاج پذیر می باشد، اما در آب کم محلول است.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

اتیل استات

اتیل استات صنعتی چیسیت یک ترکیب شیمیایی مهم است که در صنایع مختلف به کار می‌رود. این ترکیب از استر اتیل‌الکل و اسید استیک تشکیل شده است و دارای خواص و کاربردهای متنوعی می‌باشد.

تولید اتیل استات صنعتی چیسیت

اتیل استات صنعتی چیسیت به طور عمده به روش استریفیکاسیون اتیل‌الکل با استفاده از اسید استیک تولید می‌شود. این فرآیند شامل واکنش بین اتیل‌الکل و اسید استیک در حضور یک کاتالیزور اسیدی می‌باشد.

خواص اتیل استات صنعتی چیسیت

 • بوی مطبوع: اتیل استات صنعتی چیسیت بوی مطبوعی دارد که در بسیاری از محصولات از جمله عطرها، پوشش‌دهنده‌ها و مواد شیمیایی خانگی استفاده می‌شود.
 • حلالیت: این ماده دارای حلالیت بالاست و به عنوان یک حلال در فرآیندهای شیمیایی و صنعتی استفاده می‌شود.
 • استفاده در تولید پلاستیک: اتیل استات صنعتی چیسیت به عنوان یکی از مواد اولیه در تولید انواع پلاستیک‌ها و رزین‌های مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربردهای اتیل استات صنعتی چیسیت

 • در صنایع رنگ‌سازی و پوشش‌دهی برای تولید رنگ‌ها و رزین‌های پلاستیکی.
 • در صنایع عطرسازی و محصولات بهداشتی به عنوان یک عامل معطر و افزودنی.
 • در تولید مواد شیمیایی خانگی مانند چسب، مواد پاک کننده و مواد شوینده.

با توجه به خواص و کاربردهای گسترده‌ای که اتیل استات صنعتی چیسیت دارد، این ماده از اهمیت بالایی برخوردار است و در صنایع مختلف به عنوان یک ماده پایه و حیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات اتیل استات

3

استری سازی اتانول

اتیل استات عمدتا ازطریق استری سازی اتانول و اسیداستیک درحضور یک اسیدقوی تولید می شود.در این فرایند،مقدار کمی اسیدسولفوریک پیش گرم می شود و به یک ستون استری ساز تغذیه می شود تا رفلکس شود.مخلوط سپس برای جدا سازی حدود 85% از اتیل استات موجود، این اسید به ستون دوم رفلاکس کننده می رود.آب نیز مخلوط شده تا باعث تشکیل دو لایه شود.باقی مانده به ستون رفلکس کننده دیگر تغذیه می شود تا در نهایت سایر ناخالصی ها نیز جدا شده و اتیل استات 95% به دست آید.

هیدروژن زدایی از اتانول

مسیر صنعتی تولید این ماده مستلزم تجزیه کاتالیستی اتانول است. این روش ارزان تر از استری سازی است، اما در صورتی که اتانول مازاد در یک کارخانه شیمیایی موجود باشد.بطور معمول ، هیدروژن زدایی با کاتالیست مس در دمای بالا، اما کمتر از 250 درجه سانتیگراد انجام می شود.محصولات جانبی فرایند هیدروژن زدایی شامل دی اتیل اتر و استور های درجه بالاتر است. جدا سازی با توجه با تشکیل ازئوتروپ با تقطیر محصولات جانبی توسط غشایی یا تقطیر در خلا قابل دستیابی است.

ذخیره سازی و توزیع

تولید کنندگان این ماده معمولا یک فضای ذخیره سازی پتروشیمی بزرگ برای نگهداری این محصول دارند. ذخیره سازی به طور معمول در یک محیط خنک ، خشک و دارای تهویه مناسب و دور از مواد اکسید کننده است. که باید از نور آفتاب ، گرما و شعله ها دور نگه داشته شود. حلال ها مانند این ماده باید در ظروف درامد مانند مخازن ایزو ساخته شده از فولاد زد زنگ ، آلومینیوم یا فولاد کربن ذخیره شوند.صادر کنندگان اتیل استات به طور معمول این حلال را درکامیون های مخزن دار توضیع می کنند.در حمل و نقل، اتیل استات به عنوان یک مایع قابل اشتعال با درجه خطر آتش سوزی 2 طبقه بندی می شود.

کاربردها

اتیل استات در درجه اول به عنوان یک حلال و رقیق کننده مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا دارای قیمت مناسب ، سمیت اندک و بوی دلپذیر است . برای مثال ، معمولا برای پاک کردن صفحات مدار و نیز در برخی از لاک (ناخن) پاک کن ها کاربرد دارد (استون و استونیتریل نیز استفاده می شود).لوبیا قهوه و برگ جای با این حلال کافئین خود را از دست می دهند. همچنین در رنگ ها به عنوان یک فعال کننده یا سخت کننده استفاده می شود.که درصنعت شیرینی سازی ، عطر و میوه وجود دارد. درعطر ، این حلال به سرعت تبخیر می شود ، و تنها بوی عطر بر روی پوست باقی می ماند.

کاربرد در آزمایشگاه

در آزمایشگاه ، مخلوط حاوی اتیل استات معمولا در ستون کروماتوگرافی و استخراج استفاده می شود.که به ندرت به عنوان حلال واکنش انتخاب می شود زیرا امکان هیدرولیز و ترانس اکسیداسیون آن وجود دارد.این ماده در دمای اطاق نسبتا فرار است و نقطه جوش 77 درجه سانتیگراد (171 درجه فارنهایت) دارد. با توجه به این خصوصیات ، می توان این ماده را از یک نمونه از طریق گرم کردن در حمام آب گرم و تهویه هوا با هوای فشرده خارج کرد.

حشره شناسی

برای مطالعات در زمینه ی حشره شناسی از اتیل استات برای جمع آوری، کشتن و ماندگاری جسد حشره ها استفاده می شود.

خطرات

شاخص LD5O اتیل استات برای موشهای صحرائی 5620 میلی گرم بر کیلو گرم است که نشان دهنده سمیت کم است.با توجه به این که مواد شیمیایی به طور طبیعی در بسیاری از ارگانیسم ها وجود دارد،خطر سمیت زیادی برای این ماده وجود ندارد.قرار گرفتن در معرض این ماده ممکن است باعث تحریک

 • چشم ،
 • بینی و
 • گلو شود. اگرشخصی به مدت طولانی در معرض این ماده قرار گیرد ، اثراتی مانند ضعف ، خواب آلودگی و از دست دادن
 • هوشیاری به وجود خواهد آمد. آزمایش ها روی حیوانات نشان داده است که در غلظتهای بسیار بالا ،
 • این استر دارای اثرات افسرده کننده و از بین برنده ی سیستم عصبی مرکزی است؛ در غلظتهای 20،000 تا 43،000 PPm ممکن است
 • بیماری ریوی با خونریزی ، علائم افسردگی سیستم عصبی مرکزی ، کم خونی ثانویه و آسیب کبدی وجود داشته باشد.
 • در انسان ، غلظت 400 PPm باعث سوزش بینی و گلو می شود.
 • در موارد نادری این ماده ممکن است باعث حساسیت غشای مخاطی و جوش های پوست شود.
 • اثر تحریک کننده آن نسبت به پروپیل استات یا بوتیل استات ضعیفتر است.
آنالیز منطقه ای
 • بازار اتیل استات در 5 منطقه تقسیم شده است: آسیا و اقیانوسیه ، آمریکای شمالی ، اروپا ، آمریکای لاتین و خاور میانه و افریقا .
 • در این میان آسیا و اقیانوسیه سهم عمده ای از بازار را به دلیل افزایش مصرف اتیل استات در مواد:
 • غذایی و نوشیدنی،دارویی ، لوازم آرایشی ،پارچه و … به خود اختصاص می دهد.
 • کشورهایی مانند چین، ژاپن و هند ، مشارکت کنندگان این بازار هستند.

خرید اتیل استات 

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اتیل استات کد 110972 مرک  با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

 

فرایند ساخت اتیل استات-min

قیمت – فروش اتیل استات 

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اتیل استات کد 110972 مرک می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت مواد شیمیایی مرک میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت