ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اتانول

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اتانول

75 / 100

 الکل اتیلیک با نامهای دیگری چون اتیل الکل،الکل میوه بافرمول (Ethanol) اتانول یک ترکیب شیمیایی با بوی خاص و آتش گیری است . در نوشیدنی های الکلی C2H5OH.وجود دارد. درصنایع مختلف ازجمله ، عطرها، ادکلن ها وهمچنین در وانیل و به عنوان سوخت دربرخی ماشین های جدیدکاربرد دارد. الکل اتیلیک یا اتانول درصنایع عطر سازی و برخی دهان شویه ها هم استفاده می کنند.
مخمرآبجو، یا مخمرنانوایی قارچی است که باجوانه زدن تکثیر می شود،اگراین قارچ درمجاوریک ماده قندی تخمیر شود،موادی از خودخارج می کند. که خاصیت آنزیمی داشته C6H12O6  موجب دگرگونی قندمی شود.
در بین قندها فروکتوز یا قندمیوه به فرمولی که درمیوه های شیرین و انگور وجود دارد، پس از تخمیر باعث ایجاد الکل و گاز دی اکسیدکربن می شود.

تاریخچه اتانول

اتانول برای انسان از دوران باستان شناخته شده بود،جدا سازی آن به صورت اتانول نسبتا” خالص احتمالا اولین بار توسط جابربن حیان که صنعت تقطیر را گسترش داد،انجام شده است. البته بیشتر گمان می رود که اتانول خالص توسط ابوبکرمحمدبن زکریای رازی دانشمند ایرانی تولید شده باشد.

شرکت شیمی کهنیکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگما آلدریچ-مرک -آلمان -صنعتی و محیط کشت و.. ) از جمله اتانول می باشد. که در زمینه واردات این محصولات مرک آلمان از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.

فرایند تولید

اتانول خوراکی مورد استفاده در نوشابه های الکلی توسط فرایند تخمیر از متابولیسم گلوکز توسط گونه مخصوصی از مخمرها در غیاب اکسیزن تولیدمی شود.و درپایان فرایند تخمیر غلظت اتانول را باتقطیر بالا می برند. برای مخلوط اتانول با آب بالاترین نقطه آزئوتروپ جوش برای ۹۵% الکل و ۵% آب است.بنابراین جزء تقطیر شده مخلوط اتانول و آب نمی تواند خالصتر از ۹۵% باشد.

برای تولید خالصتر،مقدار کمی بنزن به آن اضافه می شود.بنزن، آزئوتروپ سه گانه ای با آب و اتانول تشکیل می دهد و مخلوط دوباره تقطیر می شود.بنزن در اتانول ppm نتیجه این فرایند به دست آوردن اتانول بدون آب است. با این همه چند باغی می ماند که جذب آن در بدن از مشخصه های آسیب کبدی است.که در افراد الکلی دیده می شود.برای آب زدایی از اتانول استفاده از پمپ خلا نیز مرسوم است.

تولید اتانول صنعتی

سوخت نسبتا خوبی برای موتورهاست و در صنعت ،بصورتهای مختلفی استفاده می شود.این ماده مورد مصرف در صنعت رامعمولا از واکنش کاتالیزوری آب با اتیلن تولید می کنند.این یک واکنش افزایشی است که در آن یک مولکول آب شکافته شده، قطعات حاصل از آن به اتمهای کربن در پیوند دوگانه اضافه می شود. این فرایند تولید اتانول اقتصادی تر از تولید آن با مخمر است.

خواص فیزیکی 

گرانروی این ماده، مانند آب است و بوی نسبتا تندی دارد. درصنعت به عنوان حلال و ماده واسطه شیمیایی برای تولید بیشتر ترکیبات آلی استفاده می شود. به دلیل تشکیل پیوند هیدروژنی با هر نسبتی در آب حل می شود. در مقایسه با ترکیبات آلی که وزن مولکولی یکسانی با آن دارند،نقطه جوش بالاتری دارد.

مثال

نقطه جوش پروپان که تقریبا وزن مولکولی برابری بااین ماده را دارد،۴۲- درجه سانتی گراد است،درحالی که نقطه جوش آن ۷۸ درجه سانتی گراد است.دلیل این است که نیروی جاذبه میان OH اختلاف، وجود پیوندهای هیدروژنی مربوط به گروه مولکولهای مجاور را افزایش می دهد.

این ماده خاصیت ضعیف اسیدی و بازی ازخود نشان می دهد که خاصیت بازی آن به دلیل جفت الکترون تنهای اکسیژن بوده و خاصیت اسیدی آن (Mg و K و Na) بخاطر پیوند هیدروژن با عنصر الکترو نگاتیو اکسیژن است با فلزات فعال وارد واکنش شده اتوکسید ایجاد می کند.

کاربرد

این ماده به دلیل نقطه انجماد پایین در صنعت یخ سازی استفاده می شود.حلال بسیار خوبی است و در صنعت عطرسازی،رنگ سازی و… استفاده می شود.محلول ۷۰ تا ۸۰ درصد آن به عنوان محلول ضد عفونی کننده کاربرد دارد. با تغییر دادن پروتئین و حل کردن چربی،میکرو ارگانیسم های آن ها را از بین می برد. البته این عمل فقط در برابر باکتری ها و ویروسها و قارج ها موثر است، ولی در مقابل هاگ قارچ ها و اسپور باکتری ها تاثیری ندارد.

مضرات مصرف 

مصرف اتانول،باعث ایجاد عوارض بسیاری در سلامتی انسان می شود که عبارتند از عوارض حاد و خواب آلودگی،تهوع،استفراغ،افسردگی،تنگی نفس.

عوارض مزمن

الکلیسم،سیروز کبدی، تاثیر در سلسله اعصاب مرکزی،تاثیر در حافظه بلند مدت، سرطان.شما می توانید برای خرید اتانول بصورت باز ، پک ۲۲۰ لیتری، ۲۰ لیتری و پک مرک آلمان با کیفیت تضمین شده و قیمت مناسب به صورت سفارشی از طریق شرکت شیمی کهن خریداری کرده و محصول خود را به آدرس (تهران-شهرستان)دریافت نمائید.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اتانول میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت