ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

آب کروماتوگرافی ( HPLC )

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

آب کروماتوگرافی ( HPLC )

82 / 100

آب کروماتوگرافی ( HPLC ): آب کروماتوگرافی با فشار بالا (HPLC) یک روش تجزیه و تحلیل شیمیایی است که در آن نمونه‌های مختلف از ترکیبات شیمیایی از طریق یک ستون کروماتوگرافی با فشار بالا عبور می‌کنند. این روش برای جداسازی، تشخیص و اندازه‌گیری ترکیبات مختلف در یک نمونه استفاده می‌شود. در این فرآیند، نمونه با استفاده از یک حلال به ستون کروماتوگرافی تزریق می‌شود و سپس توسط یک جریان محلول حامل به طول ستون حرکت می‌کند.

ترکیبات مختلف با سرعت‌های مختلف در این فرآیند به دلیل تفاوت‌های در جذب و متراکم شدن در ستون جدا می‌شوند. سپس با استفاده از دتکتورهای مختلف، ترکیبات جداشده شناسایی و اندازه‌گیری می‌شوند. HPLC یکی از روش‌های پرکاربرد و موثر در تجزیه و تحلیل شیمیایی است و در زمینه‌های مختلفی از جمله صنایع دارویی، غذایی، پزشکی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آب کروماتوگرافی (HPLC)

به آب های خالص تر از آب مقطرکه هدایت الکتریکی آنها کمتر از 2میکروزیمنس بر سانتی متر باشد آب یا آب کروماتوگرافی ( HPLC ) اطلاق می شود. حداکثر خلوص آب از نظر هدایت الکتریکی تا 0.056 میکرو زیمنس می تواند برسد.در تجزیه و تحلیل ،برای استفاده در تهیه مراحل موبایل و نمونه ها ضروری است .

اگر ناخالصی ها در یک فاز متحرک وجود داشته باشند،می توانند سیگنال های پس زمینه را افزایش دهند .که می توانند باعث افزایش سر و صدای پایه،رانش یا ایجاد پدیده های دیگر مانند قله های منفی یاناشناخته در هنگام شستشو شوند. اگر ناخالصی ها شامل یک جزء هدف باشند که مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. می توانند روی مقادیر کمی نیز تاثیر بگذارند. برای جلوگیری از مقابله با چنین مشکلاتی، در مورد برخی اصول اولیه آب بحث می کند.

خلوصآب کروماتوگرافی ( HPLC ) چیست ؟

استاندارد JISK 0124:2013 قوانین کلی برای کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا موارد زیر (گزیده ای)را مشخص می کند .

آب مورد استفاده برای این استاندارد باید با ترکیبی از:

  • اسمز معکوس
  • تقطیر
  • تبادل یونی
  • تابش ماوراءبنفش
  • فیلتر یا روشهای دیگر تصفیه شود
  • دارای سطح کیفیت آب می باشد که در تجزیه و تحلیل هیچگونه دخالت ندارد.
  • کیفیت آب باید بر اساس مقادیر شاخص مانند مقاومت ویژه ماده آلی کل (TOC) یا مقادیرجذب ارزیابی شود .

انواع کروماتوگرافی آب کروماتوگرافی ( HPLC )

کروماتوگرافی یک روش تجزیه و تحلیل شیمیایی است که بر اساس تفاوت در سرعت حرکت مواد مختلف در یک فاز متحرک به طول یک فاز ثابت انجام می‌شود. این روش می‌تواند در انواع مختلفی از کروماتوگرافی اجرا شود، که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌شود:

۱. کروماتوگرافی گازی (GC): در این روش، جداسازی ترکیبات بر اساس تفاوت در تراکم بخاری و دمای جوش است. این روش معمولاً برای تجزیه و تحلیل ترکیباتی با ویژگی‌های بخاری مناسب مانند ترکیبات آلی استفاده می‌شود.

۲. کروماتوگرافی مایع (LC): در این روش، جداسازی ترکیبات بر اساس تفاوت در ویژگی‌های حلالیت در یک محلول جاری انجام می‌شود. این روش معمولاً برای تجزیه و تحلیل ترکیبات آلی و غیرآلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۳. کروماتوگرافی مایع بالاکارایی (HPLC): این یک نوع از کروماتوگرافی مایع است که در آن فشار بالا به منظور افزایش کارایی جداسازی استفاده می‌شود. این روش برای تجزیه و تحلیل ترکیبات با ساختار پیچیده و در کاربردهای حساسیت بالا مانند صنایع داروسازی استفاده می‌شود.

۴. کروماتوگرافی روتوری (TLC): در این روش، نمونه‌ها بر روی یک صفحه نازک با فاز ثابت انتقال می‌یابند و سپس توسط یک ماده حلال به طول صفحه جدا می‌شوند. این روش برای تحلیل نمونه‌های کوچک و بررسی خلوص ترکیبات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این فقط چند نمونه از انواع مختلف کروماتوگرافی هستند، و هر کدام از این روش‌ها ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند که بسته به نوع ترکیبات و شرایط آزمایش، انتخاب می‌شوند.

از چه آبی باید در آب کروماتوگرافی فاز معکوس استفاده شود؟آب کروماتوگرافی ( HPLC )

از انجا که آب کروماتوگرافی ( HPLC ) فاز معکوس، به طور معمول به عنوان یک روش برای تجزیه و تحلیل یا جداسازی مواد آلی استفاده می شود.آب مورد استفاده برای تهیه فازهای متحرک یا نمونه ها باید به اندازه کافی عاری از هرگونه ماده آلی باشد.میزان خلوص مورد نیاز بستگی به ردیاب خاص مورد استفاده دارد .

در صورت استفاده از ردیاب جذب ماوراءبنفش،معمولا از آب کروماتوگرافی ( HPLC ) تجاری استفاده می شود .ناخالصی هایی با جذب در منطقه UV از آب مقطر  تجاری خارج شده و میزان جذب در مناطق با طول موج کوتاه تر تضمین می شود.و معمولا آب درجه  بدون نگرانی قابل استفاده است.اگر خودتان آب را تصفیه کنید،تقطیر و تصفیه تبادل یونی به تنهایی کافی نیست .که در اینجا نیاز به یک سیستم تولید آب فوق العاده خالص توصیه می شود.در سالهای اخیر،روند استفاده از سیستم های تولید آب فوق العاده خالص است که می تواند با استفاده از تابش ماوراءبنفش برای تجزیه مواد آلی کل کربن آلییا TOC را کاهش دهد.

انواع کروماتوگرافی

کاربرد آب کروماتوگرافی (HPLC)

کاربرد آب کروماتوگرافی با فشار بالا (HPLC) بسیار گسترده است و در صنایع مختلف به منظور تجزیه و تحلیل ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از:

۱. صنایع دارویی: HPLC در تحلیل مواد موثره دارویی، اعمال کنترل کیفیت داروها، و تحقیقات فارماکوکینتیک به کار می‌رود.

۲. صنایع غذایی: از آن برای تحلیل اجزای مواد غذایی، شناسایی مواد آلرژنی، و اندازه‌گیری مواد مضر مانند ترکیبات آلکالوئیدی استفاده می‌شود.

۳. صنایع شیمیایی: HPLC به عنوان یک روش تجزیه و تحلیل مؤثر در تولید مواد شیمیایی، کنترل کیفیت محصولات، و تحقیقات در زمینه شیمی تجربی به کار می‌رود.

۴. علوم زیستی: در تحلیل نمونه‌های بیولوژیکی مانند پپتیدها، پروتئین‌ها، اسیدهای نوکلئیک و دیگر ترکیبات بیولوژیکی، HPLC استفاده می‌شود.

۵. صنایع پتروشیمی و محیط زیست: در تحلیل نمونه‌های زیست محیطی و اندازه‌گیری ترکیبات شیمیایی در پالایشگاه‌ها، HPLC به کار می‌رود.

این تکنیک به دلیل دقت بالا، حساسیت، و قابلیت جداسازی برای تجزیه و تحلیل ترکیبات پیچیده شناخته شده است و در اکثر صنایع به عنوان یکی از ابزارهای مهم تجزیه و تحلیل مورد استفاده قرار می‌گیرد.آب کروماتوگرافی ( HPLC )

خرید آب کروماتوگرافی ( HPLC )

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید آب کروماتوگرافی ( HPLC ) با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت – فروش آب کروماتوگرافی ( HPLC )

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش آب کروماتوگرافی ( HPLC ) می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت آب کروماتوگرافی ( HPLC ) میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت