ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

آب مقطر

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

آب مقطر

90 / 100

آب مقطر این محصول یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود. شرکت شیمی کهن فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی صنعتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب به مشتریان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید آب مقطر می‌توانید به ابتدای صفحه مراجعه کنید.

آب، یکی از مهمترین و اساسی‌ترین مواد شیمیایی در زندگی است. این ماده بی‌حد و اندازه در تمام اقلیم‌ها و شرایط زیستی جهان وجود دارد و نقش بسیار مهمی در حفظ زندگی دارد. در این مقاله به بررسی یک نسخه خاص از آب به نام “آب مقطر” می‌پردازیم.

آب مقطر، آبی است که از تمامی ناخالصی‌ها و اغشاها پاک شده و تقریباً تمامی اجزای معدنی و آلی از آن حذف شده است. این ماده شیمیایی در طول تاریخ به دلایل مختلفی مورد توجه قرار گرفته و کاربردهای متعددی در صنایع مختلف دارد. در ادامه به تاریخچه، تولید، و کاربردهای آب مقطر پرداخته و اهمیت آن در علم و صنعت را بررسی خواهیم کرد.

آب مقطر چیست؟

یکی از مواد شیمیایی صنعتی که به عنوان حلال در مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود آب مقطر است. این ماده در واقع از همان آب معمولی به دست می آید. اما آب معمولی دارای ناخالصی است. با تبخیر آب و انجام عمل میعان آب مقطر به دست می آید.

با انجام عمل تبخیر ناخالصی ها رسوب می شوند و آب خالص به دست می آید. این عمل را بسته به نوع کاربرد آب به دفعات تبخیر می کنند تا خالصی آن افزایش یابد. با انجام عمل تقطیر حدود 95 درصد از آلودگی ها و ناخالصی های آب از بین می رود. این آب هم برای مصارف خانگی کاربرد دارد، هم به عنوان حلال شیمیایی.

آب مقطر برای کاربرد در صنعت از آبی استفاده می شود که 99 درصد ناخالصی های آن از بین رفته باشد. در صنعت علاوه بر این ماده از آب دی یونیزه و آب ژاول هم استفاده می شود.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

1280 629942998 laboratory

تفاوت آب مقطر و آب دی یونیزه

آب مقطر به عنوان یک ماده مورد استفاده انسان‌ها از دوران باستان شناخته شده است. در سده‌های قبل از میلاد، مردم از روش‌های ساده مانند انجماد آب یا جوشاندن آن به منظور پاک‌سازی و استفاده از آب مقطر استفاده می‌کردند. اما تکنولوژی تولید آب مقطر بهبود پیدا کرد و با پیشرفت علم و فناوری، تولید آب مقطر به یک صنعت پیچیده تبدیل شد.

آب دی یونیزه علاوه بر مراحل تقطیر که برای آب معمولی استفاده می شود مراحل دیگری هم دارد. یون های آب معمولی نیز برای آب دی یونیزه از بین می روند. این عمل با عبور آب از محل رزینی کاتیونی و آنیونی و خنثی شدن یون +H و –OH انجام میشود. آب دی یونیزه در صنایع آرایشی و بهداشتی و تزریق داروها استفاده می شود.

آب دی یونیزه و آب مقطر در عمل یون زدایی با هم تفاوت دارند.اما آب ژاول کلا متفاوت است. آب ژاول در واقع همان وایتکس است و برای ضد عفونی کردن استفاده می شود.

بیشتر بخوانید :مواد شیمیایی صنعتی در تهران

آب هیدرژنه هم تا حدود زیادی به آب ژاول شباهت دارد. اما مضرات آب ژاول بیشتر است و سازگاری کمتری با محیط زیست دارد. به همین دلیل بسیاری از صنایع استفاده از آب اکسیژنه را جایگزین آب ژاول کرده اند.

هر کدام از مواردی که گفته شد درصد خلوص مختلفی دارند. با توجه به درصد خلوصشان کاربردهای مختلفی هم دارند.

آب مقطر

کاربردهای آب مقطر

آب مقطر در انواع مختلفی از صنایع و کاربردها استفاده می‌شود. در زیر به برخی از مهم‌ترین کاربردهای آب مقطر اشاره خواهیم کرد:

 • کاربرد در صنایع الکترونیکی: آب مقطر به عنوان ماده پایه‌ای برای تولید میکروچیپ‌ها، ترانزیستورها و سایر اجزای الکترونیکی استفاده می‌شود. حضور حتی مقدار کمی ناخالصی‌ها در آب می‌تواند باعث خرابی دستگاه‌های الکترونیکی شود.
 • صنایع داروسازی: در تولید داروها، آب مقطر به عنوان حلال و ابتدایی برای تهیه انواع داروها و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کاربردهای آزمایشگاهی: آب مقطر در آزمایشگاه‌ها به عنوان آب تمیز برای تهیه محلول‌ها و انجام تجربیات شیمیایی استفاده می‌شود.
 • صنایع غذایی: در تولید بعضی از محصولات غذایی مانند قهوه، نان و شکلات، آب مقطر به عنوان ماده اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • صنعت خودروسازی: آب مقطر به عنوان یک ماده تمیز کننده برای شستشوی قطعات خودروها و جلوگیری از تشکیل رسوبات معدنی در سیستم‌های خنک کننده موتورها استفاده می‌شود.

تولید آب مقطر

تولید آب مقطر یک فرآیند پیچیده است که از ترکیب متعددی از تکنولوژی‌ها و فرآیندهای شیمیایی استفاده می‌کند. هدف اصلی این فرآیند، حذف تمامی ناخالصی‌ها از آب و تولید یک ماده بسیار پاک و خالص است. برخی از مراحل مهم تولید آب مقطر عبارتند از:

 • تقطیر: در این مرحله، آب به بخار تبدیل می‌شود و بخار به عنوان آب مقطر جمع‌آوری می‌شود. تقطیر می‌تواند به دو شکل اجرا شود: تقطیر تکین و تقطیر دوگانه. تقطیر دوگانه شامل دو مرحله تقطیر است که در هر مرحله، آب بیشتری از ناخالصی‌ها جدا می‌شود.
 • تصفیه معکوس: این مرحله شامل استفاده از ممبران‌های انتخابی و فرآیند اسمز معکوس است. این فرآیند به طور موثر ناخالصی‌های ریزریز مانند مواد معدنی، باکتری‌ها و ویروس‌ها را حذف می‌کند.
 • تصفیه با مواد شیمیایی: در برخی موارد، مواد شیمیایی مانند کربن فعال یا رزین‌های یونیک به عنوان جاذب‌ها برای حذف ناخالصی‌ها از آب مورد استفاده قرار می‌گیرند.
آب مقطر
خرید آب ژاول

خرید آب ژاول یا آب گلژال (Gel water) ممکن است به علت دلایل مختلفی صورت گیرد. اینجا چند دلیل رایج برای خرید آب ژاول ذکر شده است:

مصرف شناگران و ورزشکاران: آب ژاول یک منبع طبیعی از مواد معدنی و الکترولیت‌ها مانند پتاسیم، سدیم، و مگنز است. این ویژگی‌ها باعث شده تا شناگران، ورزشکاران، و افراد فعالیت‌های ورزشی به آب ژاول به عنوان یک نوشیدنی ترمیمی بعد از تمرین‌های شدید و طولانی دست بزنند.

پایه برای نوشیدنی‌ها: آب ژاول معمولاً به عنوان پایه یا قسمتی از نوشیدنی‌های دیگر مانند کوکتل‌ها و میکس‌های میوه‌ای استفاده می‌شود. این نوع مصرف آن را برای طعم دهی و افزایش مقدار مایعات مصرفی جذاب می‌کند.

مصرف در آشپزی: آب ژاول در آشپزی به عنوان یک ماده افزودنی یا طعم‌دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این می‌تواند به تهیه غذاها، دسرها، و البته نوشیدنی‌ها اضافه شود.

تنوع طعم: آب ژاول معمولاً در انواع مختلف طعم‌دهی شده و برای افرادی که به دنبال یک تنوع در نوشیدنی‌های خود هستند، جذاب است. متنوع بودن طعم‌ها از جمله عصاره میوه‌ها و گیاهان معطر در آب ژاول می‌تواند تجربه نوشیدنی جذابی ایجاد کند.

نوشیدنی نسبتاً سالم: آب ژاول معمولاً حاوی مواد شیمیایی و افزودنی‌های کمتری نسبت به برخی نوشیدنی‌های تجاری دیگر است. این ممکن است برای افرادی که به دنبال نوشیدنی‌های سالم‌تر هستند، جذاب باشد.

در کل، دلایل خرید آب ژاول می‌توانند متنوع باشند و بستگی به نیازها و ترجیحات شخصی دارند.

قیمت – فروش آب مقطر

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) و خواص و آب مقطر می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.

شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید آب مقطر می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش آب مقطر  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

سوالات متداول:

آب مقطر چیست؟ یکی از مواد شیمیایی صنعتی که به عنوان حلال در مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود آب مقطر است. این ماده در واقع از همان آب معمولی به دست می آید. اما آب معمولی دارای ناخالصی است.

قیمت – فروش آب مقطر چگونه است ؟شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش آب مقطر  می باشد.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت