توجه : با توجه به متغیر بودن قیمت ها تماس بگیرید
09122885447 09122885447
نیترات نقره

نیترات نقره

 • نیترات نقره ارزان ترین نمک نقره است.این ماده رطوبت گیرنیست.نسبتأ پایدار به نوراست،درحلال های متعدد ازجمله آب حل می شود.درساخت فیلم عکاسی،نیترات نقره بانمک های سدیم هالیدی یا پتاسیم واکنش نشان می دهد.نیترات نقره برای تهیه برخی مواد منفجره برپایه نقره،مانند فلامینیت،آزید یااستیلید استفاده می شود. درواکنش با باز ،اکسیدنقره خاکستری تیره تولید می شود.ازاین ماده نیز برای سوزاندن رگ های  خونی سطحی دربینی برای جلوگیری از خونریزی بینی و حتی برخی از پرستاران برای از بین بردن سلول های سطحی ناخن استفاده می کنند.

  موارد استفاده نیترات نقره در صنعت

  • ترکیبات آلی (مثلا جداسازی ترکیبات آلکن بااستفاده ازروش جذب انتخابی).
  • کشتی های بخاربرای تعیین درجه خلوص آب آشامیدنی
  • زیست شناسی(بافت شناسی)
  • دندان پزشکی(بهبودزخم دهان)
  • ماده اولیه دیگرترکیبات نقره
  • ازبین بردن زگیل های پوستی
  • ضدعفونی کننده
  • پزشکی

  مشخصات  ماده

  • دمای ذوب: 209.7 درجه سانتی گراد
  • دمای جوش: 440درجه سانتی گراد
  • چگالی: 4.35 گرم برسانتی مترمکعب
  • حلال ها: آب ،استون،آمونیاک،اتر و گلیسیرین

  این ماده غیرآلی وترکیب اصلی دربسیاری ازدیگر ترکیبات نقره مانند مواد مورد استفاده درعکاسی است.این ماده درمقایسه با هالیدها به مراتب کمتر به نور حساس است.به دلیل ویژگی خورندگی بسیاربالا،این ماده را سنگ جهنم نیز می نامند.درگذشته از اسیدنیترات برای جداکردن طلا و نقره با حل کردن نقره استفاده می کردند.این ماده دارای انحلال پذیری بالایی درآب است،اما میزان حلالیت ان دراکثرحلال های آلی ،به جز استونیتریل بسیارکم است.

  این ماده را میتوان با واکنش نقره با اسید نیتریک تهیه کرد که حاصل آن آب و اکسیدنیتروژن است . محصولات جانبی این واکنش به غلظت اسیدنیتریک مورد استفاده بستگی دارد؛البته باید از ماسک استفاده کرد زیرا در طی فرایند،اکسیدنیتروژن سمس ساطع می شود.نیترات نقره در دمای 440 درجه سانتی گراد کاملا تجزیه می شود.اکسیدنقره دردمایی پایین تراز این ماده تجزیه می شود و حاصل تجزیه نیترات نقره،نقره خالص است.

  راهنمای ایمنی کار

  راهنمای حفاظت چشم:

  بدلیل قابلیت جذب سطحی بالای چشم،گرد وغبار،موادمذاب، اسیدها، بازها و موادشیمیایی براحتی جذب چشم می شود.لذا درصورت کاربا مواد شیمیایی استفاده از عینک ایمنی مخصوص کاربا مواد شیمیایی و ماسک پوشاننده صورت الزامی است. درصورت سوختگی چشم با مواد شیمیایی خورنده،آن را NaCl با مقدار فراوان آب بشویید یا با حداقل یک لیترمحلول با غلظت 9% به مدت 15 دقیقه بشویید.دقت کنید چشم ها کاملا باز باشد و فشارآب زیاد نباشداز کمپرس آب سرداستفاده کنید و سریعاٌ به پزشک مراجعه کنید.

  خطرات

  استنشاق نیترات نقره موجب تنگی نفس،گلو درد،صرفه ،سردرد، حالت تهوع و گیجی میگردد. از طرفی تماس آن باپوست موجب سرخی ،درد و سوزش پوست می شود.تماس این ماده باچشم می تواند آسیب بسیار شدیدی به چشم وارد کرده و حتی موجب از دست دادن بینایی شود.درد شکمی و سوزش دراثر بلعیدن این ماده حادث می شود.

  فروش نیترات نقره،

  شرکت شیمی کهن یکی از وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی می باشد.شما می توانید برای سفارش محصول ابتدا با شماره های مستقیم بخش فروش تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا ازطریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه مقدار نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دیدگاهتان را بنویسید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد

  آدرس:

  آدرس:

  تهران -میدان جمهوری -بزرگراه نواب نبش مترو نواب -برج گردون
  ساعات کار

  ساعات کار

  شنبه تا چهارشنبه از 8.30 تا 18 عصر
  پشتیبانی

  پشتیبانی

  شما می توانید با اسفاده تماس با ما یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید
  X