توجه : با توجه به متغیر بودن قیمت ها تماس بگیرید
09122885447 09122885447
اسید سولفوریک درکشاورزی

اسید سولفوریک درکشاورزی

 • اسید سولفوریک درکشاورزی 

  اسید سولفوریک درکشاورزی کاربردفراوان دارد. جهت مصرف آسان کشاورزان محترم بخصوص در گلخانه ها در گالن های 20لیتری عرضه می گردد. ازمهمترین عوامل استفاده ازاین ماده درکشاورزی ،Ph خاک می باشد. اسید سولفوریک درکشاورزی باعث پایین آمدن Ph خاک و جذب بیشترمواد غذایی توسط گیاهان می شود.اسید سولفوریک درکشاورزی جزء مواد شیمیایی پرمصرف می باشد که درطیف وسیعی کاربرد دارد. عمده ترین استفاده ازآن درتولید کودهای شیمیایی فسفاته و سولفاته می باشد.

  می توان گفت حدود 60درصد این محصول در تولیدکود شیمیایی استفاده می شود.این ماده پس از اضافه شدن به خاک به سرعت با آهک درون خاک واکنش می دهد و خنثی می شود.همچنین این ماده باکربنات های درون خاک نیز واکنش داده و تولیدسولفات کلسیم آب دار و مقدارناچیزی سولفات منیزیم می شود.بخاطرسریع بودن واکنش فوق اسید درخاک ماندگار نمی باشد و خنثی می شود وباعث تخریب درریشه گیاه نمی شود.همچنین یکی از اقتصادی ترین راه ها برای اصلاح خاک رسی استفاده از  اسیدسولفوریک می باشد.

  بطورکلی اثرات اسید سولفوریک درکشاورزی  اینگونه می باشد:کاهش میزان قلیایی بودن خاک و آب، اصلاح شوری خاک، بهبود وضعیت تهویه درخاک رسی، قابلیت تشکیل سولفات های آلی درخاک

  کاربرد اسید سولفوریک دراصلاح خاک پسته

  • پسته میوه ای است که باهوای مرطوب ناسازگار و وجودرطوبت باعث پوسیدگی و خشکی آن می شود
  • درخت پسته نسبت به کم آبی مقاومت بالایی دارد. معمولا این درخت درمناطقی که خاک رس باشد عمل نمی آید
  • ودر اراضی شن و ماسه مطلوب تراست پسته درمناطق کویری کشت می شود.
  • قلیایی بودن خاک باعث می شودخاک های تحت کشت پسته عملکردخوبی نداشته باشد.
  • بدین منظور اسیدسولفوریک در کشاورزی جهت افزایش قابلیت جذب عناصرغذایی و کاهش Phخاک اضافه می گردد.
  • که بهتراست این اتفاق درزمستان بیفتد.Ph بین 5تا7 هستند زیرا Ph ایده آل خاک به خوبی رشد می کنند .
  • اکثرا قادر به تحمل Ph کلیه گیاهان دررابطه مستقیمی بامواد مغزی خاک دارد.
  • پسته گیاهی است که درمناطق کویری همانند استان کرمان،قم،دامغان و…که مناطقی کویری باخاک شور،کشت می شود.
  • اماشوری-سدیمی بودن (قلیایی بودن خاک)باعث شده اغلب خاک های تحت کشت پسته،عملکرد خوبی نداشته باشد.
  • خاک ازموادشیمیایی اسیدزایی مناسب استفاده می گردد؛به دنبال آن ویژگی های فیزیکی و Ph باتوجه به شرایط آهکی خاک ها ایران بخصوص درمناطق پسته کاری ،اگردرجهت تعدیل شیمیایی خاک به ویژه خاک های شور-سدیمی اصلاح خواهد شد.
  • درچنین شرایطی چگالی ظاهری،پایداری خاک دانه ها،نفوذ ریشه،قابلیت تشکیل سولفات های آلی درخاک،جوانه زنی بذر و عملیات کشت و کار تحت تاثیرقرارمی گیرد. ازاین رو مواد اصلاحی مانند گوگرد به عنوان ماده اسیدزا یا این ماده به منظور افزایش قابلیت جذب عناصرغذایی و کاهش Ph خاک کارساده نیست،به عنوان مثال برای خنثی کردن 1دصد ازآهک (مسبب افزایشPh کاهش قلیایی بودن محیط کشت)اضافه می شود.

  زمان اسید دهی خاک پسته

  • این ماده (اسید سولفوریک در کشاورزی ) زودتراز آب یخ می زند،لذا اگر در زمان غرقابی زمستانه اقدام به اسیددهی شود،باید توجه نمود که امکان اسیددهی درشب ها و روزهایی که دما به زیر صفرمی رود وجودندارد.
  • درفصل رشد درختان در خاک از اسید سولفوریک کشاورزی استفاده می شود،بهتراست محل ورود اسید نزدیک کنده ها نباشد.
  • لازم به ذکراست که درباغات باقرآباد غفوری،درسال 1387 مقدار250 کیلوگرم درهکتار،درسال 1388 مقدار400 کیلوگرم درهکتار و درسال 1389 مقدار500 کیلوگرم در هکتار اسید همراه با آبشویی زمستانه مصرف شده و نتایجی بشرح زیر بدست آمده است:
  • درمقایسه با باغهای شاهد،شوره های سطح زمین کمتر می باشد.بعدازاسیددهی،زمین های سنگینی که درگذشته و بعد از آبیاری ،آب به مدت زیادی درآنها باقی می ماند و نفوذپذیری مطلوبی برای آب پیدا میکنند.
  • و به نظر می رسدکه زردی بعضی از درختان نیزبهبود پیدا کرده است البته این میزان تاثیر اسید براین مورد باتوجه به سایر عملیات باغی انجام شده است.

   فروش- اسید سولفوریک درکشاورزی

  شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول اسید سولفوریک می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

  کشاورزان و گلخانه داران عزیز می توانند با خرید آسان و اینترنتی اسیدسولفوریک از شرکت شیمی کهن زمان خودرا مدیریت کنند و شرکت این امکان را فراهم کرده است که فروش این محصول به صورت خورد و عمده فروشی صورت گیرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دیدگاهتان را بنویسید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد

  آدرس:

  آدرس:

  تهران -میدان جمهوری -بزرگراه نواب نبش مترو نواب -برج گردون
  ساعات کار

  ساعات کار

  شنبه تا چهارشنبه از 8.30 تا 18 عصر
  پشتیبانی

  پشتیبانی

  شما می توانید با اسفاده تماس با ما یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید
  X